Скандалити треба за правилами!
На весну, на думку психологів, доводиться більшість сварок між подружжям. Зірки СТБ поділилися порадами про те, як подолати кризу сімейних відносин і що потрібно робити, щоб вдома все було добре.
Перший рік спільного життя: як уникнути помилок
Експерт: сімейний психолог Наталія Холоденко
Копіювання поведінки батьків
Часто обидва партнери або партнер починають повторювати поведінку батьків. Мовляв, це звичні і зрозумілі для нього правила, і легше завжди робити те, що вже робив, а не щось нове. Для того, щоб подолати цю проблему, потрібно визначити конкретний перелік правил, за якими повинна жити ваша пара. Він може бути навіть жартівливим, намальованим і прикріпленим, скажімо, на холодильнику. Але складати його обов’язково потрібно разом, промовляючи кожен пункт.
Боротьба за лідерство
Майже всі конфлікти в сім’ї починаються з того, що один з двох партнерів висуває претензії до іншого. Але, як то кажуть, сварку почав не той, хто першим сказав, а той, хто продовжив. Так проявляється ще одна помилка – з’ясування, хто в домі головний. У таких ситуаціях мирний результат можливий лише в тому випадку, якщо хоча б хтось із партнерів буде розумніший і зупиниться. Тут потрібен компроміс і чіткий розподіл обов’язків. Головне – зрозуміти, що компроміс – це не приниження. Наприклад, якщо ти не любити мити посуд, то її буду мити я, а ти – виносити сміття. Не можна використовувати фрази на кшталт «ти не вмієш», «ти не можеш», «ти не здатний»… Запорука щасливої родини – потреба один в одному, і вона має бути присутня навіть в побуті.
Втрата інтересу одне до одного
Коли пара починає жити разом, необхідність завойовувати і подобатися пропадає: романтика згасає, притупляється пристрасть. Виправити ситуацію допоможе спільне проведення часу: частіше ходіть в кіно, бігайте разом вранці, одночасно читайте одну книгу, обмінюючись думками. І обов’язково влаштовуйте собі побачення. Наприклад, якщо ви кудись йдете, призначайте зустріч в якомусь певному місці.
Несамостійність
Залежність від батьківської думки і нав’язливі оцінки батьків будь-якого з партнерів дуже швидко руйнують стосунки. Щойно створений союз обзаводиться «третім зайвим» – думкою батьків. Часто батьки одного з партнерів починають критикувати іншого, а партнер сліпо в це вірить. Запитувати поради у батьків потрібно, але рішення приймати необхідно самостійно.
Бажання перевиховати
Не намагайтеся змінити людину, постарайтеся в собі прибрати якусь звичку, яка її дратує. Вона побачить ваші зусилля і зрозуміє, що відносини вам не байдужі, і сама почне робити кроки назустріч.
Дивіться також: Чоловік нечепура – що робити?
Магія романтики: сережки для привороту
Експерт: переможниця «Битви екстрасенсів» Олена Курилова
Зустріти любов вам допоможуть прикраси круглої (овальної) форми жовтого, помаранчевого або золотавого кольору. Матеріал: дерево (вишня, липа, верба, горобина), сушені ягоди, камені. Головне, щоб матеріали були натуральними. Найбільш «притягують» камені – бурштин і карнеол.
Повернути романтику у відносини допоможуть прикраси з рожевим камінням: наприклад, кварцом або авантюрином. За формою вони обов’язково повинні мати хоча б одну вершину (трикутник). Якщо ви вибрали трикутну форму прикраси, обов’язково носите трикутник вершиною вгору, інакше прикраса буде нести протилежний ефект. Цей талісман найкраще носити на шиї в зоні декольте.
Пристрасть розпалюють яскраво-червоні і яскраво-зелені камені: яшма, гранат, нефрит у формі краплі або у вигляді з’єднання двох круглих форм або крапель (у вигляді вісімки). У формі вісімки чудово виглядають сережки.
Не сваритися допоможуть сині і чорні прикраси овальної або круглої форми. Носити такі прикраси потрібно в області серця. Це може бути брошка або підвіска на довгому шнурку (ланцюжку).
Бережуть відносини прикраси у вигляді фігурок тварин (кішка, змія, сова), а також металеві прикраси у формі спіралі, яка не тільки підтримує енергетику відносин, а й супроводжує її розвиток. Це може бути як підвіска, так і сережки або каблучка. Якщо це сережки (або парні деталі), спіралі повинні закручуватися в різні боки, гармонізуючи одна одну.
Читайте також: Як залучити любов за допомогою прикрас
Як сперечатися, щоб не надто посваритися
Експерт: психолог Дмитро Карпачов
1. Щоб розв’язати конфлікт, перше, що потрібно зробити, – почати слухати один одного. Головна проблема в будь-якому конфлікті криється в тому, що людина намагається тягнути ковдру на себе. Але хтось все ж повинен зробити перший крок – постарайтеся навчитися цьому.
2. Друге правило – перестати шукати винуватого в кого б то не було, крім себе. Найцікавіше, коли ви перестанете так робити, то припиніть скандалити. До того ж пам’ятаєте, що для сварки потрібно дві людини, і якщо ви не захочете сваритися, її не буде.
3. Не з’ясовуйте відносини один з одним, коли ви емоційно заряджені. Заспокойтеся, почекайте кілька хвилин, годин і вже потім сядьте і поговоріть як дорослі люди, а не діти, у яких відібрали цукерку.
4. Не стримуйте себе, оскільки це може привести до ефекту скороварки і рано чи пізно ви вибухнете. Зрозумійте просту річ: конфлікти – це нормально. Ненормально інше – не вміти ці конфлікти вирішувати.
Читайте також: Як подолати хандру?