ДНК. Свої

«ДНК. Свої»-3 випуск 2: Возз’єднати три родини зі Сходу України, яких розділила війна

3 березня в етері телеканалу СТБ стартував новий сезон проєкту «ДНК. Свої» з Тетяною Висоцькою, який продовжує соціальну місію з пошуку зниклих через повномасштабну війну українців та допомагає повернути додому близьких. У 2 випуску журналісти проєкту одночасно займалися пошуком трьох людей на прифронтових територіях, яких розшукували рідні. 

«ДНК. Свої»-3 возз'єднав 3 родини зі Сходу України, яких розділила війна

81-річна Олександра звернулася до програми «ДНК. Свої» ще у жовтні 2022 року. Вона розшукувала свою сестру, вчительку української мови Раїсу Іванівну Костричко, яка мешкала в Авдіївці понад 40 років. Родички втратили звʼязок у вересні 2022 року, проте Олександра бачила сестру на відео: жінка стояла на балконі напівзруйнованого будинку разом зі своєю кішкою Машкою. Тоді Раїса Костричко стала символом незламності для українців.

І хоча жінка довго відмовлялася виїжджати з рідної, хоч вже і зруйнованої, домівки, та все ж таки евакуаційній поліції  “Білі Янголи” вдалося вивезти її та кішку Машку в безпечне місце. 

«Ця історія викликає сльози. Коли наша команда побачила в мережі відео бабусі з її котиком, ми задумалися над тим, як долучитися до її порятунку. Команда «ДНК.Свої» звернулася по допомогу до наших надійних “Білих Янголів”.  Ми зателефонували до військової адміністрації Донецької області та зв’язалися з представником міської ради. Всі відгукнулися та проявили зацікавленість, оскільки знали, що Раїса Іванівна має сестру, яка на неї чекає», ділиться Тетяна Висоцька, ведуча проєкту «ДНК. Свої».

Умовив Раїсу Іванівну поліцейський, який евакуює людей з Авдіївки, її колишній учень – Геннадій.  У Покровську жінку вже зустрічала команда проєкту «ДНК. Свої». А у студії програми Раїса нарешті зустрілася зі своєю старшою сестрою Олександрою. 

До журналістів «ДНК. Свої» також звернулася Юлія Коваль, яка розшукувала свого двоюрідного дідуся Петра Дуткевича. Після смерті її чоловіка-військового на фронті, Юлія виїхала з Покровська разом з двома дітьми. Але там сам-один залишився її дідусь, з яким пізніше пропав звʼязок. Журналісти «ДНК. Свої» розшукали Петра у пансіонаті для людей похилого віку на Львівщині. Туди чоловіка евакуювали волонтери з Покровська. 

Більше на тему: «ДНК. Свої» обʼєднав розлучених брата та сестру

У другому випуску показали ще одну щемливу історію. 75-річний Сергій Чеботок з Вугледару, який наразі проживає на Тернопільщині, звернувся у програму «ДНК. Свої», щоб знайти рідну сестру Катерину, яка мешкає в Авдіївці. 

«Вона не хотіла виїжджати через тяжкий стан здоров’я, фінансову ситуацію і страх переміститися кудись у невідомість. Там вона залишилася абсолютно одна. Сусіди віддали їй свої ключі й вона за квартирами стежила», поділився Сергій Чеботок.

Вони втратили звʼязок півтора року тому. Команді «ДНК. Свої» вдалося відшукати Катерину в Авдіївці. Виявилося, вона також намагалася звʼязатися зі своїм братом Сергієм, але у неї не виходило. 

Чи погодилася виїхати з Авдіївки Катерина, щоб возз’єднатися з рідним братом Сергієм? Як відбулася довгоочікувана зустріч легенди Авдіївки Раїси Іванівни з сестрою Олександрою? І чи повернувся дідусь Юлії у родину? Дивіться у другому випуску «ДНК. Свої» на сайті телеканалу СТБ.

Якщо ви також шукаєте рідних, з якими втратили зв’язок через повномасштабну війну, — пишіть на пошту dnk@slm.ua або телефонуйте за номерами гарячої лінії: +38(067)690–56–69, +38(067)690–56–91.

Читайте нас також у Viber і Telegram СТБ 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: