Як сказати дитині, що вона усиновлена?
Батьки – це ті, хто люблять, піклуються і ростять дитину в атмосфері доброти і прийняття, а не ті, хто зачав або його породив. Але іноді, ті батьки, що усиновили і виховували дитину, бояться йому зізнатися в тому, що вони йому не рідні. Говорити про це, і як? Про це розповіла психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Єроховіч.
Батькам важливо прийняти рішення в принципі, говорити чи. На мій погляд говорити потрібно. Тому, що ця недомовленість, таємниці, вони завжди залишаються фоном, відчуваються. Це формує недовіру дитини до вас, і вас до нього. Тому, краще почати про це говорити, якомога раніше, тоді для нього це не стане чимось шокуючим.
Якщо вже доросла дитина про це дізнається, звичайно, це може бути досить травматично. Але чому? Не тому, що виховавші і люблячі його люди, виявилися не біологічними батьками. А тому, що його обманювали стільки років! Чим старша дитина, тим більше це болісно. Він це сприйме як зраду.
Читайте також: Як зізнатися батькам у нетрадиційній орієнтації?
Він відчуває, що йому не довіряли, його обманювали. І повернути довіру буде дуже складно. Уявіть собі, як би ви жили в умовах, коли один ви чогось не знаєте, а всі інші в курсі. Та й самі ці діти, вони відчувають, що щось приховують.
Тому, краще сказати, і якомога раніше. Звичайно, варто вибрати вдалу ситуацію, потрібний момент. Не потрібно саджати на кухні і серйозно говорити про це.Впевніть дитину в тому, що ви його батьки, тому, що любите його, але у нього є ще одна мама, яка його народила, де вона ви не знаєте.
Дивіться свіжий випуск проекту «Детектор брехні»: