Як зізнатися батькам у нетрадиційній орієнтації?
Нерідко героями проекту «Детектор брехні» стають люди з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, які хочуть зізнатися в цьому своїм рідним. Цього ж хотів і герой свіжого випуску проекту Микола Сковітін. Психолог Оксана Єроховіч розповіла, як поговорити про це з батьками, щоб залишилося розуміння і добрі стосунки.
Важливо наскільки у дитини і батьків в принципі довірчі відносини. Якщо вже є емоційна прірва, то звичайно, це важко. Якщо ж, між дітьми і батьками теплі стосунки, то найчастіше вони і самі помічали якісь особливості в міру дорослішання дитини.
Що стосується того, чи варто говорити, то в будь-якому випадку важливо сказати. Як правило, збираючись сказати про орієнтацію, бояться того, що батьки – найближчі люди, не приймуть його таким, яким він є. Дійсно, трапляється, що навіть батьки не приймають орієнтацію свого сина чи дочки, відштовхують його. Однак, з іншого боку, навіть якщо він боїться сказати і мовчить, адже цим він сам теж відштовхує батьків! Нерідко відбувається так, що це саме неприйняття батьками – це привід загострити давній конфлікт. Тому, що якщо відносини довірчі, теплі і засновані на любові, то батьки візьмуть сина чи дочку такими, які вони є.
Читайте також: Як сказати дитині, що вона усиновлена?
У разі замовчування, це недовіра псує відносини, відчувається відчуження, холодність. Відносини теплими вже не стануть.
Щоб сказати, важливо вибрати підходящий момент, донести, поділитися тим, що в даний момент зі мною таке відбувається, я відчуваю таке й таке. Трапляється, що сама дитина звинувачує батьків, кажучи, що він такий \ така з вини батьків. Важливо спочатку розібратися в собі.
А ось батькам є порада: приймати дитину такою, якою вона є! З усіма його перевагами, недоліками, проблемами і неприємностями, досягненнями та одкровеннями. Важливо так сформувати відносини, щоб дитина сам прийшла і сказав вам про свої почуття, проблеми, неприємності, одкровення.
Дивіться свіжий випуск проекту «Детектор брехні»: