Битва екстрасенсів

У Києві відбувся перший кастинг на 5 сезон «Битви екстрасенсів»

Усі масштабні проекти готуються заздалегідь. Шоу «Битва екстрасенсів» — не виняток. Тільки нещодавно стартував четвертий сезон за участі юних ясновидців, а телеканал СТБ уже почав проводити кастинги на сезон п’ятий — уже за участі дорослих. У новому сезоні змагатимуться представники різних напрямків: маги, хіроманти, цілителі, ворожки, ясновидці. Завданням буде визначити, чия школа — найсильніша. Зйомки планується почати вже влітку, а прем’єра нового сезону порадує глядачів восени. Перший кастинг відбувся 28 квітня в Києві, його я й відвідала.

У коридорі перед студією, де відбувається кастинг, — чимала черга. Зібралося досить багато людей, серед них як жінки, так і чоловіки. Багато хто з них уже спілкується між собою — обговорюють професійні питання. Видно, що вони почуваються вільно й зовсім не переймаються з приводу майбутнього слухання. До студії їх викликають по одному, тому черга рухається не дуже швидко: на кожного з них потрібно близько 15-20 хвилин. Чоловіки виходять курити надвір, хтось заповнює анкети, решта проводять час за розмовами.

У студії претендента просять сісти навпроти організаторів проекту, журналістів, операторів. На нього направляють око камери. Для деяких це випробування: зізнаються, що раніше не демонстрували своїх здатностей такій кількості людей. Хтось соромиться, а хтось, навпаки, почувається вільно. Одна з учасниць, влаштувавшись за столом, запитує оксамитовим голосом: «Як я виглядаю в кадрі?» Після чого із захватом розповідає організаторам шоу, що бачить віщі сни. Особливо всіх потішила історія про те, що коли їй сниться один її певний знайомий — це завжди передвіщає, що до неї прийде з візитом податковий інспектор. Усі сміються, жінка задоволена справленим ефектом.

Завдання для потенційних учасників — не з легких. Одна з організаторів проекту Вікторія називає дату свого народження й просить жінку-астролога розповісти побільше про людину, ґрунтуючись тільки на цих даних. Та видає цілий потік інформації, але в чому вона помилилася, а в чому має рацію — так і залишається невідомим.

На сусідньому столику стоїть якийсь предмет, накритий чорною тканиною. Учасників просять спробувати визначити, що там сховано. Хтось водить над ширмою руками й каже, що відчуває холод. Хтось, хто ніколи не стикався з такими завданням, просто намагається вгадати. Один з учасників каже, що там квіти у вазі. Інший — що рослина в горщику. Наслухавшись таких схожих варіантів, мені стає невимовно цікаво, що ж дійсно там усередині.

Ще традиційний тест — розповісти про людину з фотографії. Деякі розповідають багато й докладно, деякі торопіють і відмовляються від завдання. Одному екстрасенсові здається, що людини на фотографії вже немає серед живих, але він вперто намагається не вимовляти цього вголос.

Потім претендентам на участь видають особисту річ людини й просять розповісти про її власника. Хтось із екстрасенсів одразу каже, що це непосильне завдання для нього, хтось у змозі тільки визначити, що річ — чоловіча. Хоча, відверто кажучи, по речі це й так очевидно. І тільки один чоловік-екстрасенс після довгих роздумів каже, що у цієї людини, скоріш за все, болить права нога. Після того, як він залишає студію, власник речі, який теж спостерігав за кастингом, зізнається: він і справді потягнув праву ногу! Годі й казати, я здивована. Організатори шоу щось помічають у своїх бланках.

Що мене ще дивує на цьому кастингу — яка різноманітна публіка тут зібралася! Тут чоловіки й жінки різного віку, абсолютно несхожі один на одного. Хтось коригує долю, хтось діагностує карму. Хтось ворожить на картах Таро, а хтось користується маятником і рамкою. Хтось бачить віщі сни, а хтось у перші хвилини розмови з людиною може розповісти про її хвороби. Тут і медіуми, і екстрасенси, і телепати, і провидці, і знахарі. Деякі з них займаються цим серйозно — вони приватні підприємці, приймають удома. А деякі нікому до цього кастингу про свої здібності не розповідали — боялися, що їм не повірять й глузуватимуть. І всі як один стверджують: вони прийшли сюди не заради слави, а щоб перевірити свої можливості.

Тим часом черга в коридорі поступово тане. Ті, хто почав спілкуватися від самого початку, уже помітно здружилися й не дуже нудьгують, чекаючи свого слухання. Кого ж із усіх цих людей відберуть для участі в шоу — вирішуватиметься вже після 25-го травня, після закінчення всіх кастингів в українських містах.

Після кастингу я попросила поділитися враженнями Олексія Удовицького, шеф-редактора «Битви екстрасенсів».

«На цей київський кастинг (а буде ще й другий відбір — 28 травня) прийшло багато людей. Приємно було бачити, що наша програма викликала інтерес у зовсім різних людей. Були й зовсім молоді ясновидці, й люди, навчені досвідом і багаторічною практикою. Але говорити про результати ще рано. Одразу після травневих свят наша знімальна група відправляється в регіони — шукати магів, чаклунів, цілителів. Коли продивимося весь матеріал, тоді й будемо приймати рішення — кого запрошувати на відбірковий тур».

Олена Колесник

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: