Зважені та щасливі

Керівник проекту «Зважені та щасливі»: У новому сезоні худнутимуть батьки та діти

30 серпня глядачі телеканалу СТБ побачать довгоочікувану прем’єру найвагомішого шоу країни «Зважені та щасливі»-8. Як Василь Вірастюк став тренером, який худне? Чи будуть у сезоні зіркові учасники? Чому іноді творцям проекту здається, що їхня робота марна? А також про те, що чекає на глядачів у новому сезоні, розповіла керівник проекту Аліна Павликова.

39080110_282101662574342_6624292544983334912_n

Про тему сезону

Восьмий сезон «Зважені та щасливі» буде парним, але відрізнятиметься від минулого. Худнутимуть батьки та діти – повненькі донька або син з такою ж матір’ю або батьком. Працюючи над сезоном, ми зрозуміли, що здебільшого причина зайвої ваги дітей криється у взаєминах з батьками. Починаючи від надмірної любові, яку дорослі намагаються проявити у вигляді заохочення або розради свого чада чимось смачним, закінчуючи, навпаки, тим, що один з батьків був відсутній фізично (багато учасників пропустили дорослішання дітей, тому що були на заробітках) або занадто суворим, і дитина компенсувала брак любові їжею. У сезоні навіть буде історія батька і сина, які до проекту не спілкувалися 17 років! Проект став для них справжнім випробуванням: опинившись на закритій території, проводячи весь час разом, учасники усвідомили, що, незважаючи на кровну спорідненість, вони чужі один одному люди. І щоб продовжувати боротьбу, батько і син були змушені за час перебування на проекті пройти той шлях, які інші сім’ї проходили 20 років.

Спочатку ми планували сезон з абсолютно різними сімейними стосунками. Однак в підсумку вийшло так, що десь на середині кастингу стало зрозуміло: найцікавіші історії – це історії батьків та їхніх дітей. До нас на кастинг приходили сестри-близнючки, були чоловік та дружина, але зупинилися ми саме на дітях і батьках. Насамперед тому, що ці учасники були найбільш мотивовані. Ніхто так не переживає за майбутнє дитини, як мама, яка бачить, що її 21-річний син важить 195 кілограмів і не може самостійно навіть надіти шкарпетки. А по-друге – ця тема зрозуміла аудиторії. Практично кожен наш глядач – або дитина, або батько чи мати, а тому всі переживання, конфлікти і почуття наших героїв будуть йому дуже близькі.

39040432_257524088199932_2791742473410445312_n

Про нового тренера

Цього сезону знову буде худнути відома особистість. Коли ми запропонували Василю Вірастюку не просто стати тренером, а й худнути разом з нашими учасниками, виявилося, це те, що йому потрібно! Після складної операції на тазостегновому суглобі у нього була депресія. І не дивно, адже йому, суперспортсмену, заборонили тренуватися. Це стало однією з причин, через яку Василь почав набирати вагу. Коли він прийшов на проект, його вага вже становила 153 кілограми, що було серйозною проблемою для його здоров’я. Лікар Василя говорив, що це занадто велике навантаження на ногу, і з цим терміново треба щось робити. І ось, так склалося, що наші бажання збіглися. Вірастюку потрібно було схуднення, а ми зрозуміли, що тренер, який на собі відчув, що таке зайва вага, як ніхто інший, зрозуміє і підтримає наші пари.

FVV_9456 (2)

Василь Вірастюк міг стати одним з учасників. Чесно скажу, на Васю ми натрапили, ще коли шукали зіркових учасників. На жаль, він не підходив під формат парного сезону. Але, ознайомившись з його біографією, ми знайшли інформацію, що він не просто екс-спортсмен, а й сертифікований тренер з колосальним досвідом роботи. Ймовірно, багато хто пам’ятає, що він тренував українську збірну Invictus Games, а це потрібний для нашого проекту досвід роботи з людьми, у яких є певні психологічні особливості.

Тренер «Зважені та щасливі» – це передусім людина, на яку учасники рівнятимуться. Наприклад, Марина та В’ячеслав Узелкови – не просто круті спортсмени, а й зразкові батьки, які зможуть поділитися досвідом з нашими сім’ями. Тому нового, третього, тренера ми взяли за таким же принципом. Тренер, який худне… Ну, хіба може бути кращий приклад і мотиватор? Однак, незважаючи на те, що Вася буде тренуватися і щоп’ятниці зважуватися разом з учасниками, його скинуті кілограми ніяк не вплинуть на результати його пар. Все буде справедливо, і учасники Васі будуть в однакових умовах з парами Узелкових.

FVV_0414

Про нову ведучу

Нова ведуча допоможе привернути увагу до теми, яка ніколи широко не піднімалася на нашому телебаченні. Як тільки новина про те, що новою ведучою «Зважені та щасливі» стане Мирослава Ульяніна з’явилася в соцмережах, посипалися коментарі типу: як людина, яка довела себе до 39 кілограмів, може розповідати про здоровий спосіб життя іншим? Ми припускаємо, що як тільки в ефір вийде перший випуск, подібних коментарів стане ще більше. Але коли глядач дізнається її історію, дізнається, чому це сталося і як Мирослава з цього вибралася… то зрозуміє: вона, переживши такий досвід, переборовши проблеми з вагою, нехай і з її нестачею, а не надлишком, як ніхто інший, зможе підтримати учасників, опираючись на власний досвід.

31081344_1605020609534449_7554738772336705536_n

Наш проект не тільки про зайву вагу, а, скоріше, про її баланс. Протягом 7 років ми розповідали глядачам, чим загрожує зайва вага, але її дефіцит – це теж серйозна проблема! Для нас важливо привернути увагу до теми анорексії, яку у нас чомусь піднімають з особливою обережністю. І ми вважатимемо свою роботу не марною, якщо завдяки історії Мирослави Ульяніної, якою вона наважилася поділитися з усією країною, хоча б одна дівчинка, яка намагається довести себе до ідеальних форм за допомогою виснажливих дієт, зможе відкритися батькам і звернутися по допомогу до професіоналів.

Читайте також: Мирослава Ульяніна: Я перфекціоністка та іноді можу загратися

У цьому сезоні в ефірах «Зважені та щасливі» ми запускаємо рубрику #стопанорексія. Разом з фахівцями, Мирославою Ульяніною та іншими зірковими гостями, які також побороли критичну нестачу ваги, ми будемо розбиратися: що таке анорексія, як її виявити у близької людини і яка допомога необхідна при цьому серйозному психологічному захворюванні. Глядачі, які пережили подібний досвід, також зможуть писати про свої проблеми на пошту або дзвонити на гарячу лінію, щоб поділитися своїм досвідом. Можливо, саме історія когось із них допоможе комусь.

38723403_1739159626120546_8477654951357579264_n

Про труднощі під час створення проекту

Через 8 років існування «Зважені та щасливі» ми розуміємо, що нашому глядачеві недостатньо лише спостерігати за процесом схуднення учасників. Тому найважливіший і одночасно складний момент під час створення проекту – визначення теми та препродакшн. Якщо на етапі формулювання ідеї сезону ми зробили щось не так, то ніякі красиві локації та хитровигадані конкурси не допоможуть. Глядачам цікаво стежити за щирими стосунками героїв, за тим, як учасники долають труднощі й трансформуються, проводити паралелі зі своїм життям. Тема батьків і дітей тому і була обрана – в ній нескінченна кількість невирішених конфліктів. А для того, щоб трансформації героїв відбувалися, потрібно не помилитися при розробці концепцій тижнів і умов випробувань.

Читайте також: «Зважені та щасливі»-8: ведуча та тренери поділилися фотографіями зі зйомок

Нарівні з темою сезону йдуть, звичайно ж, герої. Якщо вони мотивовані, викладаються на повну заради досягнення мети, глядач за них переживає, то цікавим здасться навіть те, як улюблені герої просто котять ногами тенісний м’ячик!

39044760_519597848482053_8902879184930471936_n

Потенційні учасники проекту проходять медкастинг, що являє собою повне обстеження в клініці. Бували випадки, коли герої, які дуже нам подобалися і були готові на все заради схуднення, цей кастинг не проходили. Наприклад, минулого року у нас «злетіла» затверджена пара з Італії. Коли герої прилетіли в Україну для медкастингу, за день до старту зйомок сезону, виявилося, що у дівчини цукровий діабет, і все настільки серйозно, що навіть без фізичних навантажень, а просто через стрес може статися кома. На жаль, при нашому величезному взаємному бажанні допомогти один одному ми змушені були їм відмовити. Але Марина Узелкова, яка повинна була ними займатися, разом з дієтологом консультували цих людей поза кадром.

«Зважені та щасливі» дивляться заради натхнення і мотивації. Коли глядач бачить людину, яка прийшла на проект з вагою в 200 кілограмів і ледве пересувалася, а вже через півроку бігає і важить вдвічі менше, будь-яке нездійсненне завдання починає здаватися здійсненним. Адже якщо цей товстун зміг, чим ви гірші? Подивіться, як мінімум, на життя учасників попередніх сезонів.

39064451_272753229984288_6838272784947216384_n

Про учасників після проекту

Після проекту близько 30% учасників «Зважені та щасливі» пов’язують своє життя зі спортом. Вони викликають у людей шалену довіру. Одна справа, коли поради дає людина, яка все життя займається спортом, а зовсім інша, коли це робить той, хто ще півроку тому був таким же товстуном, як і ти.

Читайте також: Володимир Однорог про життя після проекту «Зважені та щасливі»

Чудовий приклад – учасник другого сезону Володимир Однорог, який зараз не тільки працює фітнес-тренером, а й створив свою програму онлайн-схуднення в домашніх умовах. Олексій Добрянський, який нещодавно отримав сертифікат тренера, переможниця 4 сезону Юлія Фоміна, яка активно проводить онлайн-марафони схуднення, Олена Александрова та багато інших… Після проекту «зважені» найчастіше або займаються тренерською роботою, або стають консультантами з харчування. До речі, багатьох з наших випускників глядач побачить у новому сезоні.

бывшие участники

Соціальні мережі допомагають колишнім учасникам проекту підтримувати форму. Наприклад, Марта Марнауз відверто зізналася мені, що якби вона не виходила в прямі ефіри в Instagram щодня, тримати себе в тонусі було б складніше. Але оскільки вона знає, що кожен день від неї чекають ефіри і сторіс, де підписниці точно бачать, в якій вона вазі, Марта розуміє, що права на помилку немає, вона – приклад для десятків підписників.

Читайте також: «Зважені та щасливі»-8: приготуйтеся побачити грандіозне протистояння

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.