Один за всіх

Михайло Присяжнюк особисто домігся вилучення дітей з родини депутата

Перший випуск нового сезону «Один за всіх»-12 сколихнув суспільство своєю гостросоціальною темою. Батько-депутат та вже позбавлена батьківських прав мати заморили дитину голодом. Питання байдужого ставлення до дітей і досі залишається в масах незакритим. Що спонукає батьків народжувати їх, а потім не виконувати своїх обов`язків? Як склалася доля 4-річного хлопчика Владика та яка перспектива відповідальності родичів, сусідів та соціальних служб за байдужість до малечі. Про все це розповів новий ведучий проекту «Один за всіх»-12 — Михайло Присяжнюк.

присяжнюк

Одразу після першого випуску «Один за всіх»-12 доля хлопчика, якого заморили голодом власні батьки, була невирішеною. Його забрали до дитячої лікарні, де він протягом кількох днів набрав у вазі понад три кілограми. Це засвідчує той факт, що проти Владика тривалий час систематично вчинявся злочин. Тому під особистий контроль цю справу взяв ведучий проекту Михайло Присяжнюк, про що повідомив нам. Завдяки його зусиллям інші діти, які залишалися у небезпечних батьків, також вилучені та наразі перебувають в реабілітаційному центрі.

присяжнюк

Ведучий проекту також висловив свою позицію щодо того, які перспективи має справа з точки зору українського законодавства. Безперечно, батьків потрібно притягати до кримінальної відповідальності. Саме такими методами можна починати змінювати свідомість багатьох інших родин, які на шляху байдужості до виховання і піклування про власних дітей. Наразі проти батьків розпочато провадження за ст. 166 ККУ «Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування». Проте Михайло Присяжнюк вважає, що ця справа має більшу суспільну небезпеку і діяння батьків можна повною мірою розцінювати як катування. Особисто він докладе максимум зусиль, аби довести цю справу до кінця й отримати відповідне рішення суду.

Screenshot_6

Більше на тему: Михайло Присяжнюк: «Один за всіх» – проект про реальних людей і реальну допомогу

На наше запитання про причетність сусідів до нещастя, яке трапилося із дитиною, ведучий однозначно відповів, що вона існує. «Сам рівень моралі суспільства — моя хата скраю, нічого не знаю — і саме усвідомлення людьми того, що поряд вчиняється злочин, а вони, закриваючи двері, ігнорують це, — є співучастю. Незрозумілим залишається й те, чому в деяких країнах діти прирівнюються до божества, а в деяких виступають як об’єкт знущань».

Більше на тему: У 1 випуску  «Один за всіх»-12 батько-депутат заморив голодом дитину

Вирішувати таку глобальну проблему необхідно не ліквідацією соціальних служб або звинуваченням виключно їх. Передусім слід змінювати свідомість широких мас. Саме завдяки ведучому «Один за всіх»-12 розпочата процедура позбавлення батьківських прав батька-депутата. Зрозуміло, що в таких ситуаціях винні не тільки батьки, а й ті, хто мовчазно спостерігав за знущаннями над дітьми. Проте чи будуть вони притягнуті до відповідальності — це вже питання до судових органів.

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: