Кандидати поспішають ставити дитячі майданчики, порушуючи технологію

Вікна 22:00

Кандидати сотнями дарують дворам новісінькі дитячі майданчики різного калібру. Деякі дарунки можуть бути небезпечними. Бо їх намагаються поставити до виборів, і відверто порушують технологію.

Виробники майданчиків розповідають, що зараз просто аврал. Щодня відкриття, вчора було поле – сьогодні майданчик.

На одному майданчику бетону не дали застигнути, але його хоча б залили. Інший майданчик урочисто відкрили тиждень тому. Теж із клоунами, ватою та кандидатом.

«По перше це не побудовано, це поставлено. Є велика різниця між поставлено і побудовано…», – каже Пан Георгій віце-президент Київської спілки архітекторів, сертифікавоний експерт.

Зовсім без фундаменту. Конструкції ніяк не закріплені. Поблизу завершують роботу на садовій скульптурі. Експерт припускає – то капличка, молитися за здоров’я діток, що там покаталися.

«От те, що я вам показав. От подивіться собі під ноги, я можу видернути цю ногу з землі. А що буде після тижня експлуатації, діти будуть качатися, не знає ніхто. Все це, що тут обставлено, треба обнести спеціальними позначками, що експлуатувати цю споруду не можливо. І той, хто це ініціював, хто здійснив це злочинці, які мають відповідати за несанкціоновано будівництво, що загрожує здоров’ю людей», – каже Пан Георгій віце-президент Київської спілки архітекторів, сертифікавоний експерт.

Бердичів, передвиборна кампанія 2012 року. Там гірку теж будував кандидат. Подарунок кандидата Анжеліки Лабунської. Через півроку, після виборів одна з балок упала і на смерть убила 7-річну дівчинку. Гірку-вбивцю після того демонтували.

В парк із небезпечним гойдалками приїхав кандидат, замовник майданчика – Андрій Вавриш. Він не розуміє, що не так.

«Це не означає, що вона небезпечно стоїть , це ж не є капітальна споруда… Те, що вона в принципі амортизує, це ж не капітальна споруда», – відповідає Андрій Вавриш.

Але якщо оглянути подарунок кандидата, то на гойдалці повилітали деталі. Кандидат каже – він не фахівець. Тому не певен – чи там усе правильно зроблено. Але він роботи ще не прийняв, є час виправити.

«Відповідно до контракту, у вівторок спеціаліст з нагляду приходить і приймає роботу, відповідно до акту. А чому не можна було свято зробити у вівторок. Хотіли… В нас свято було не відкриття майданчику, у нас було дитяче свято, фестиваль у парку», – каже Андрій Вавриш, кандидат у депутати Київської міськради.

Експерт розповів, що стався злочин. Замовник майданчику пояснив, що до вівторка не можна гарантувати безпеку, роботи не прийняті. І зону злочину, і зону небезпеки прийнято обводити стрічкою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: