Під Києвом знищують столітні сосни для забудови

Вікна 22:00

Під Києвом гудуть бензопили. В Гостомелі вже два тижні, як знищують столітні сосни, аби звільнити ділянку для забудови. Місцеві певні – орудують не на своїй землі, а на столичній. Місцеві ж чиновники кажуть – ділянки роздавали згідно закону.

Ліс належить громаді міста Києва і рубати дерева там категорично заборонено! Про це свідчить табличка. Та попри це гостомельські чиновники віддали землю під забудову. Жертвами цього стали столітні сосни, які вже 2 тижні нещадно ріжуть, готуючи цю ділянку під будівництво.

Кілька десятків повалених дерев лише за сьогоднішній ранок. Щойно місцеві мешканці побачили людей з бензопилами, покликали міліцію.

Правоохоронці одразу починають пошукову операцію. Та за годину пошуку нікого не знаходять. На погук мешканців одразу приїжджає лісничий з Києва.

«Знаходимося в парку 19 відділ 1. Зрізано більше півсотні дерев, вік яких сягає за 120-130 років. Дане лісопорушення скоєно власником землі, який на сьогоднішній день не встановлений», – розповів Борис Куртенко, лісничий Київського лісництва Святошинського лісопарку.

Лісничий пояснює у господаря начебто є акти на цю ділянку. Її надала гостомельська селищна рада. Однак як депутати могли роздати фактично чужу землю, Борис Кутенко досі не розуміє.

«Тут існують межеві знаки встановлені ще в 50-х роках бетонні, на яких написано – межа міста Києва!» – каже Борис Куртенко, лісничий Київського лісництва Святошинського лісопарку.

Чому так сталося, намагається пояснити один з місцевих обранців. Василь Вознюк каже – він єдиний, хто голосував проти.

«Один я почав задавати питання, на мене подивилися зо сторони і мені якось стало не по собі.
Покрутили пальцем у віска от і всьо, і я поняв, шо там нема чого розпинаться і нема чого метать той бісєр»,
– відповів депутат Гостомельської селищної ради Василь Вознюк.

Депутат каже, що землю роздали під пильним керівництвом селищного голови Гостомеля. Анатолій Кириченко каже, ділянки почали роздавати ще 2009-го. Усі дозвільні документи є. Більше того, дозвіл на це дав сам екс-губернатор Київщини.

«Прийшов новий губернатор, який заборонив роздавати землі. Я звернувся до нього з листом. Про те, що згідно з законом люди хочуть. Від дав відповідь і фактично дав добро роздавати землю там, це був Микола Присяжнюк», – сказав селищний голова Гостомеля Анатолій Кириченко.

Де ж пролягає межа між селищем Гостомель та Києвом голова не знає. Попри необізнаність у межах власного селища Кириченко демонструє витяги з кадастру. Та показує карту, мовляв межу із Києвом визначили самостійно сільські депутати. І тепер все, що за 150 метрів від дороги – власність Гостомеля.

Голова екологічної комісії Київради Денис Москаль твердить, що межі Києва чітко затверджені. І про жодні 150 метрів від дороги не може йти й мови.

«Це є земля міста Києва! Не дивлячись на те, що влада помінялася, на місцевому рівні голови селищних рад продовжують займатися земельним дерибаном і розтягувати по шматках дорогу київську землю», – сказав Денис Москаль, депутат Київради, голова екологічної комісії КМДА.

Місцеві активісти вже звернулись до столичної прокуратури. Там пообіцяли вже найближчим часом владнати конфлікт та покарати винних. Але це вже ніяк не допоможе зрубаним соснам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: