Батько хотів провідати сина в гарячій точці, а потрапив в 11-денний полон

Вікна 22:00

Поїхав провідати сина – і став заручником. Батько десантника з Дніпропетровська, який повіз українським солдатам продукти та теплі речі, потрапив у полон до бойовиків. Це трапилося на блокпосту біля Краматорська. Чоловіка звинуватили у тому, що він допомагає ворогові, і мордували цілих 11 днів.

Батько не знаходить собі місця, бо уже три місяці 20-річний Ігор служить у гарячій точці біля Краматорська. Він подзвонив додому й розповів про нелегке солдатське життя.

«Вони ходять у драній обуві, форма у них тоже ужасна. Що таке – хлопці 3 місяці живуть в окопах?! Обувь вмєстє з ногами гниє!» – розповідає батько десантника Олександр Кучма.

Чоловік вирішив підняти солдатам бойовий дух. Мати зібрала теплі речі, шкарпетки, наготувала пиріжків, м’яса, сала, картоплі, різних смаколиків. Батько завантажив весь провіант у свої «Жигулі», почепив синьо-жовтого прапора і поїхав на Донбас. Добрався, на диво, без пригод. Сина побачив здалеку.

Чоловік насмажив шашликів, нагодував солдатів, побув кілька годин із сином і рушив назад до Дніпропетровська. За кілька кілометрів помітив за машиною «хвіст». Біля Краматорська на блокпосту його зупинили бойовики. Довго не церемонилися.

«Вони бистро на асфальт положили лицем, пакет до голови прив’язали, аби я не бачив нічого, руки стягнули скотчем», – розповідає батько десантника Олександр Кучма.

Олександрова дружина Світлана серцем відчула – чоловік потрапив у халепу. Зв’язок з ним зник, а дзвінки у міліцію нічого не дали. За ніч, каже, ледь не посивіла.

Бойовики звинуватили Олександра у допомозі ворогам та фашистам – так сепаратисти називають українських солдатів. У чоловіка знайшли папірець з розмірами шафи – на життя заробляє меблярством. Терористи вирішили, що це шифровка. Так він став ще й шпигуном. Олександра заштовхали у якийсь каземат на голі нари. Весь час мордували голодом й погрожували вбити. Він просив своїх катів лише про одне.

«Если вб’єте – то хоть тіло відправте додому, що по-людськи похоронили», – каже батько десантника Олександр Кучма.

В камері з Олександром сиділо ще п’ятеро чоловіків, які не підтримували самопроголошеної республіки. Каже, найактивніших – сильно катували.

На 11 день Олександра несподівано відпустили, однак обібрали до нитки. Забрали гроші, телефон та машину. Добратися у Дніпропетровськ Олександрові допомогли невідомі краматорці: нагодували і дали гроші на дорогу. Вдома рідні вже майже втратили надію, що побачать його живим. Схудлий на 10 кілограмів, чоловік зайшов у хату і розплакався.

«Я ніколи не бачив, щоб він плакав. Оце він заплакав, обняв матір і сказав, що він її дуже сильно любить і буде всегда любить», – каже син Сергій Кучма.

11-денний полон батька українського солдата не злякав. Каже, за першої-ліпшої нагоди знову поїде до сина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: