Небезпека вторгнення Росії в Україну лишається дуже високою – НАТО

Вікна 22:00

Небезпека вторгнення російських військових на територію України лишається дуже високою. Про це заявив головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав. Він зазначив – окупаційні війська на кордоні з Україною готові до вторгнення, і можуть це зробити, якщо отримають наказ протягом кількох найближчих днів.

Тим часом, українська армія не відступає від північних і східних кордонів батьківщини. Військові у повній бойовій готовності продовжують нести варту на рубежах.

Попри те, що напруга на російсько-українському кордоні буцімто спадає, наші армійці не розслабляються. У прикордонній смузі триває постійна передислокація військ та підсилення наших підрозділів військовою технікою.

«Війська готові діяти за своїм призначенням і паралельно тривають заходи часткової мобілізації, то есть ми певну частину резервів готуємо на навчальних полігонах. Ситуація може змінитися в будь-який момент за один день», – повідомив Вадим Мисник, начальник медіа-центру міністерства оборони України.

Разом із солдатами на бойовій варті й бійці місцевої самооборони. Пан Олексій – офіцер в минулому. Воно й навертає його на думку – позиції треба зміцнювати.

«Россиянам верить не очень можно, вы сами видите, они говорят одно, а делают другое совершенно. Будет напряжение в армии до выборов и неделя-две еще после выборов», – каже Олексій Коновалов, заступник командира Чернігівської обласної самооборони.

За 30 кілометрів від цього блокпосту Брянська область, де все ще перебувають російські танки, котрі дивляться у бік України.

«Саме Кантемірівська дивізія танкова, бтеери танки, які можуть іти через Чернігівську область», – каже козацький осавул Олег Скачко.

Стерегти кордон військовим допомагають місцеві козаки. А заразом ці чоловіки приглядаються й до тутешніх лісів. Під час останньої війни саме у цій місцині виник потужний партизанський рух. Козаки переконують, що й нині на окупантів чекає те ж саме. Козаки кажуть, за останній місяць згадали всі партизанські стежки, якими колись ходили їхні батьки та діди.

«Далі туда десь були землянки, в яких вони жили, ну ось оце буквально ці місця. Партизанські традиції ми пам’ятаємо і, якщо треба, будемо в такому ж плані захищати наш народ і нашу державу», – каже козак Корюківської Січі Володимир Самійленко.

Тутешніх захисників підгодовують у харчівні. Кухарки Валентина та Наталя кажуть – готувати в польових умовах не солодко, та краще годувати власну армію, аніж чужу.

«Як своїх дітей жаліємо. Добрі люди приносять і привозять продукти всякіє і картошку, і буряк, і морковку, і консервацію всевозможну, і молоко, даже рибу привозять із села», – розповідає кухарка Валентина Добреля.

Армійці кажуть, після окупації Криму північним сусідом вітчизняна військова доктрина має стати іншою. Змінитися так, аби покинута військова частина в Чернігові, як і багато інших розформованих підрозділів на прикордонні з Росією відновили своє існування. Тоді армії тут не доведеться побиратися, а населенню думати про партизанщину.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: