Випуск від 17.10.2018 (17:30)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 16.10.2018 (22:00)

Масове вбиство в окупованому Криму. У КерчІ в політехнічному коледжі сталася стрілянина і пролунав потужний вибух. На цю мить відомо про 19-х загиблих. Іще чотири десятки людей — у лікарні. Шестеро — у вкрай важкому стані.

Стало відоме ім’я одного з пілотів, що загинули учора в авіа-катастрофі військового СУ-27 на Вінниччині.

Втрати на фронті. За останню добу двоє українських військових загинули, ще один отримав поранення — повідомляють у штабі операції об’єднаних сил.

Велелюдний мітинг під Кабміном. Сьогодні на вулиці столиці вийшли і вчителі, і лікарі, і навіть шахтарі. Вони пройшлися до будівлі Уряду.

Застиглі у часі. Та у плісняві. У столиці є гуртожиток, який сміливо можна знімати у фільмі жахів. Обвал між поверхами, всюди грибок та жахлива вологість. Експертиза довела — мешкати там шкідливо навіть тваринам. Але 12 сімей і досі там живуть, бо на оренду іншого житла людям бракує грошей.

Дорогу — самотужки. На Прикарпатті люди втомилися чекати від влади ремонту розбитої дороги і взялися ремонтувати її власноруч. Працюють — усім селом. За лопати беруться бізнесмени, місцеві урядники і навіть пенсіонери. До кінця тижня планують залатати 4-ри кілометри автошляху. Обласна адміністрація виділила на його ремонт лише 200 тисяч гривень. Аби не переплачувати найманим робітникам, люди вирішили працювати самі, безкоштовно.

У Канаді повністю легалізували марихуану. Її дозволили продавати не лише для лікування, а й просто для задоволення.

Отже, вільний продаж канабісу — сьогоднішня тема опитування в телепорталі. В Україні марихуану вважають небезпечним наркотиком, і вона заборонена навіть у медицині. А за її збут можна отримати до 12-ти років за ґратами. Тож питання звучить так: Чи варто легалізувати марихуану в Україні?

У Миколаєві прогулянка з 5-місячним малям ледь не обернулася трагедією. Батько йшов із дитячого майданчика і тримав маленьку донечку на руках, коли через опале листя не помітив під ногами розтрощену кришку колодязя. Чоловік провалився ногою в діру, а дитинку не втримав, і вона шкереберть полетіла на землю. Дівчинка дивом не зазнала важких травм. Аварійний люк після цього миттю полагодили.

Рання діагностика — шанс на повноцінне життя. У розвинутих країнах світу — спеціальні програми раннього розвитку для діток з інвалідністю затверджують на законодавчому рівні. Щоб батьки не гаяли часу й одразу зверталися до потрібних фахівців. Бо саме раннє втручання — дає шанс сотням тисячам дітей мати звичайне життя, ходити до дитсадочків та загальноосвітніх шкіл, отримати роботу та не опинитися в ізоляції від суспільства. У Харкові відбулася міжнародна конференція з раннього втручання, куди з’їхалися фахівці з 15-ти країн світу.

Коли «ботаном» бути модно і престижно. У Києві триває конкурс стартапів Сікорський челендж. Це фестиваль для студентів, які представляють свої ідеї у галузях ай-ті, інженерії та машинобудування. Більшості учасників від двадцяти до 25 років, але вони вже укладають угоди на десятки тисяч доларів. От тільки в Україні надовго не затримуються.