Випуск від 12.02.2019 (22:00)

Дивитись онлайн Вікна-Новини від 12.02.2019 (17:30)

Знущання над дітьми. На Закарпатті волонтери заявили — у прийомній родині ґвалтують дівчаток. І це — вже продовження історії. Бо два роки триває суд щодо цієї ж опікунки — жінці закидають знущання над братиком дівчат. Після того, як побитого хлопчика знову повернули до сиротинця, у прийомній родині лишилися три його сестри. Соцслужба і тоді, і зараз — знущань не помітила.

Ставлення до дітей до дипломатичного скандалу довело. Норвегія оголосила персоною нон-ґрата консула Польщі та висилає його на батьківщину. Славомир Ковальський активно захищав польські родини від суворих норвезьких соцслужб.

Воєнна хроніка. Минулої доби бойовики випустили по наших позиціях три десятки заборонених мін. Загалом — нарахували 12 обстрілів.

Сьогодні — річниця Мінських угод. Чотири роки тому в білоруській столиці дорожню карту для врегулювання ситуації на Сході України розробила так звана «нормандська четвірка». Очільники України — Петро Порошенко, Франції — Франсуа Олланд, Німеччини – Ангела Меркель та Росії — Володимир Путін. У ці хвилини результати дії Мінських угод починає розглядати Рада безпеки ООН, засідання якої скликала Москва. Тим часом, посольство США в Україні заявило, Росія постійно порушує домовленості.

Справа Гандзюк. У Києві сьогодні суд обирав запобіжний захід для Владислава Мангера. Генпрокуратура звинувачує голову Херсонської облради в замовленні чи не найгучнішого вбивства минулого року.

Поліцейський у суді. Сьогодні обирали запобіжний захід оперативникові, який у суботу бив активістів організації С14. Від свідчень він відмовився. І хоча захист певнить, що довести його винуватість буде складно, за перевищення службових повноважень чоловікові загрожує до 8 років тюрми.

Більше доби в нарадчій кімнаті. У справі відсторонення Уляни Супрун від роботи — досі немає рішення. Суддя Сергій Каракашян від вечора понеділка вирішує, чи можна повернути урядниці право виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

Протистояння. У Пущі-Водиці під Києвом, на території, яка за законом призначена для санаторіїв та оздоровчих таборів — збираються зводити п’ятиповерховий комплекс. Забудовник каже, це будуть «апартаменти», а місцеві мешканці певні — то звичайні квартири. Поліна Спасенко розбиралася.

Звіт без звіту. Мінінформполітики розповіло про витрати на скандальний мурал у столичній підземці. Після запиту Вікон доручення зробити перевірку дав особисто міністр Юрій Стець.

Після двох років ремонтів завершують роботи на одній із найпроблемніших українських автодоріг – трасі Одеса – Рені.

До виборчих новин. Зняти блокаду з Донбасу, критика Мінського переговорного процесу та скасування концерту у Вінниці через участь у ньому кандидата на посаду Президента. Про це — в нашому огляді.

Похід за партнерство. Сьогодні під Кабмін прийшли з десяток людей – представники ЛГБТ спільноти. Вони збирають підписи і голоси за те, щоб в Україні легалізували громадянське партнерство. У юридичному сенсі – це ще не одностатевий шлюб. Але – одна з форм реєстрації стосунків. Утім, що з цим робити, в уряді – не знають.

Травматична посадка. У Росії під час посадки на літак, упав трап із пасажирами. Це сталось у Барнаулі. Люди саме піднімалися на борт літака «Уральських авіаліній», коли верхня частина сходів разом із ними обвалилася. Постраждали від падіння з висоти п’ятеро пасажирів, троє – у лікарні. Нині відкрите кримінальне провадження. Хто винен, що конструкція не витримала – з’ясовуватиме спеціальна комісія.

Режим надзвичайного стану – через нашестя білих ведмедів оголосили на півночі Росії, на архіпелазі Нова Земля.

Наостанок ми готові оголосити результати вашого голосування в Телепорталі. Нагадаю, ми розповідали про чергову моторошну історію насилля над дітьми. І запитували про ваше ставлення. Питання звучало так: Як Ви реагуєте, коли підозрюєте або бачите насильство над дітьми? Іду розбиратись – 50%; телефоную в поліцію – 26%; то їхня справа – 24%.