Місія “Чорний тюльпан”: волонтери знайшли 155 загиблих військових

Перші серйозні результати в пошуках загиблих на звільнених від терористів територіях оприлюднили волонтери гуманітарної місії “Чорний тюльпан”.

Знайдені рештки 155 український військових,18-тьох з яких уже впізнали.

Для гуманітарної місії цифри насправді вражаючі,а надто враховуючи, що це лише за 40 днів. Це результати роботи групи з 10 -тьох волонтерів, музейників та представників Міноборони.

Місія знаходила на своєму шляху страшні речі: рештки техніки, фрагменти амуніції, тіла бійців, на випаленій землі повсюди зливки розтопленого металу.

Волонтери виконали вже 35 експедицій. Прочесано 10 населених пунктів: серед них Савур-Могила, Іловайськ, Шахтарськ.

Попри все, якби цим заяйнялася держава, а не волонтери, кількість знайдених була б у двічі, а то й утричі більшою.

“Час проти нас. Ми часто знаходимо розтерзані останки. Якщо ми прийдемо пізніше, то вже нічого не залишиться. Це сумно ми відчуваємо за це відповідальність,”- розказує голова правління ВГО “Союз “Народна пам’ять” Ярослав Жилкин.

У волонтерів брак матеріальних та технічних ресурсів, у них немає жодних офіційних статусів та жодних гарантій безпеки.

“Матеріальні потреби одного дня – це 40 тисяч гривень. Ми ще протягнемо тиждень-два, а далі ми не зможемо. У нас немає ресурсів. Без участі держави – це  неправильно,”- додає журналістам програми “Вікна-Новини” Жилкин.

Найгострішою проблемою для ефективних пошукових робіт – це транспорт. Міноборони надає старі автівки, які під час експедицій ламаються.

“Хочу звернутися до власників пікапів – якщо хтось подарує пікап,або позашляховик, то буде дуже добре,” – звертається до українців заступник директора національного військово-історичного музею Ярослав Тинченко.

Для підтримки комунікації з родичами загиблих солдатів створено безкоштовну гарячу 0-800-210-135 лінію та сайт – www.naidy.org.ua .

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: