13-х погибших в вертолете гвардейцев не признали участниками боевых действий

Вікна 18:00

Вони загинули за українську державу. Українська держава пообіцяла допомогти родинам, але не поспішає. Ще 29 травня біля Слов’янська терористи збили гвинтокрил з 13-ма гвардійцями. Та їх досі не визнали учасниками бойових дій, і не заплатити жодної гривні допомоги їхнім родинам.

«Він тільки мені сказав, Юлінька молись! І все. Це всі останні слова, які я від нього почула». Вона говорила з чоловіком в останні хвилини його життя. Віктор Липський саме сідав у гвинтокрил біля Слов’янська.

«Я знала, що він мав летіти в цьому вертольоті. Я до нього дзвоню і чую якийсь шум, гам я зрозуміла, що це вертольот». В одну мить вона втратила коханого чоловіка. Через 40 секунд після злету МІ-восьмого підбили терористи.

Із 13-х військовиків вижив лише один.

«Руки всі згоріли в нього, навіть колечко обручальне. Воно таке обгорівши, там кусочки його тіла аж присталого до того золота», — каже дружина Юлія Липська.

Юрко як дві краплі води схожий на батька: ті самі очі і вольова вдача. У те, що тато загинув, хлопець не вірить, бо говорив із ним уві сні.

«Я живий, я скоро до вас приїду. Зі мною все нормально, він так сказав мені. Я хочу вірити, що це правда, що він живий», — розповів син Юрій Липський.

Пані Юля показала документи, де написано, що її чоловік загинув під час воєнної операції. Та учасника бойових дій Віктор Липський не отримав. На 10-річного сина пропонують оформити допомогу як за втрату годувальника, а не за втратою батька — учасника бойових дій.

Закон ухвалили ще 6 червня. Але є одне але. Усі, хто брав участь в АТО, дістануть статус учасника бойових дій після закінчення операції. Зокрема й посмертно. Тим часом рідні та друзі загиблих оббивають пороги посадовців, вимагаючи роз’яснень.

«Як м’ячиком ганяють знаєте збігай туди зайди в той кабінет, може вони і самі не знають і того виганяють а може це таке ставлення до нас держави, як захисників», — каже друг загиблого Олександр Калашнюк.

Він також Ягуарівець. Йому боляче згадувати Слов’янськ. Та ще тяжче говорити про загибель найліпшого друга — Віктора Липського. Каже, вже після вибуху, з і без того понівечених тіл познущалися.

«Витягували ще й кулі, їх ще й добивали мертвими. Навіщо це робити? Мало того, що в них не було шансів вижити, як вони впали, їх ще дострілювали», — питає друг загиблого Олександр Калашнюк.

Вони загинули під час АТО на сході країни та звання учасників бойових дій не отримали, хоча і віддали своє життя. У Калинівці їх вважають героями, і саме тому біля пам’ятника учасників бойових дій там нині їхні портрети.

Якраз навпроти пам’ятника Калинівська райдержадміністрація. Голова переконував, статус на отримання обіцяних державою виплат не впливає. І запевнив, усі гроші нарахують, щойно від МВС надійдуть акти про завершення експертиз.

«Очікуємо від МВС, щоб вони надали документи безпосередньо, які стосуються підтвердження загибелі цих військовослужбовців. Що стосується разової допомоги 100 тисяч, то вони будуть отримуватися з державного бюджету, а також страховка у розмірі 609 тисяч. Про втрату годувальника, на скільки пояснив вчора заступник командувача, що це початковий тільки етап»,  —відповів голова Калинівської РДА Костянтин Васюк.

«Крім того, ви знаєте, що є відповідне доручення міністра стосовно забезпечення житлом військовослужбовців. На сьогоднішній день ці питання потихеньку вже здвинулись з мертвої точки. У нас вже 2 військовослужбовця отримали квартири, на черзі стоять порядка 10-ти військовослужбовців», — відповів Ярослав Сподар, заступник командувача Нацгвардії в роботі з особовим складом.

Віктор Липський стояв у черзі на квартиру. Так мріяв, що колись його родина переїде з гуртожитку у власне житло. Але ніколи не думав, що це буде ціною його власного життя. Юлія ж сподівається, родини тих, хто захищав країну, не ошукають. Можновладці ж обіцяють, перші виплати розпочнуться вже до кінця червня. Роз’яснюватимуть та допомагатимуть збирати всі необхідні документи юристи, яких направлять до частин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: