З ЧОГО ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
1995–1997 рр.
Створення перших незалежних новин під назвою «Вікна», адже раніше вся важлива інформація надходила з Останкіно, Москви і російською мовою..
1998–2004 рр.
Період «рок-н-ролу». У журналістську професію приходять 19-річні молоді люди. Відбувається руйнування старих стандартів. З'являються до десяти різних проєктів: «Вікна. Кримінал», «Вікна. Спорт», «Вікна. Бізнес» і «Вікна. Столиця».
2005–2011 рр.
Період капітального «ремонту» програми. «Вікна» відверто акцентують на недоліках влади і вирізняються нестандартним поданням. Три роки поспіль новини на СТБ визнають найкращою в країні інформаційною програмою, а кореспонденти тричі удостоюються телевізійної премії «Телетріумф».
2012–2018 рр.
Нові "Вікна" часів історичних потрясінь в країні. В часи революції, війни та постправди програма вчить об'єднуватися. Вчить, що разом "Можливо все". Журналісти стають експертами. У програмі виходять гучні і соціально значущі спецпроєкти, які навчають людей відповідальності за себе, близьких та країну. Кожен день «Вікна» розповідають найважливіші історії, які відбуваються поруч з нами. У 2018 році телеканал СТБ відкриває власну Алею зірок, на якій почесне місце зайняли зірки і ведучих Вікон. Сьогодні ми продовжуємо писати нашу з вами історію...
Вікна-новини дали старт багатьом відомим сьогодні тележурналістам, репортерам і ведучим. Олена Фроляк, Ірина Ванникова, Андрій Куликов, Ольга Червакова, Роман Скрипін, Віталій Портников, Микола Вересень, Сергій Попов та інші - всі вони у різні роки починали свій професійний шлях у команді СТБ.

У 2005 році в Вікна-новини прийшла Тетяна Висоцька, яка вже 15 років залишається обличчям новин СТБ. Разом з нею Вікна-новини сьогодні ведуть Ольга Кучер та Яна Брензей.
20 травня 2019 року Вікна-новини першими серед новинних програм загальноукраїнських телеканалів починають мовлення у віртуальній декорації. В цей день було презентоване найбільше об'єднане виробництво новин групи StarLightMedia. Віртуальна декорація повністю відтворює декорацію реальну, з якої Вікна-новини виходили перед цим.
Як відмітив головний редактор Вікон Володимир Павлюк, недоліків у віртуальних декорацій немає. Єдиний – ведучим не можна вдягати зелений одяг. І, мовляв, основна причина, чому раніше ніхто так не підходив до облаштування студій – інерція мислення.
Вікна-новини - залаштунки
стб
ВІКНА-НОВИНИ
Володимир Павлюк
Головний редактор програми «Вікна-новини»
Робота у «Вікнах» – це робота мрії. Це найкращий колектив. Це ньюзрум, де працюють професійні кореспонденти та редактори. Це ньюзрум, який не мовчав у найважчі для країни часи. Це ньюзрум, який в епоху пост-правди, показує тільки правду.
«Вікна» – це робота, за яку не соромно."Вікна-новини – це можливість говорити гучно про те, в що я вірю. Можливість лікувати старі комплекси і фобії суспільства, допомагати людям бути розумнішими, ефективнішими, більш відповідальними. «Мешканців» країни робити «господарями». Я знаю цю аудиторію і люблю її. Вона складна. Не вистачає критичного мислення, пам'яті, вміння бачити причинно-наслідкові зв'язки. Але вона в тому не винна – дуже довго цю аудиторію розбещували. Вчили не довіряти один одному. Не робити різких рухів. Але це добрі люди, які готові змінюватися, рости, якщо їм допомогти."
Дмитро Литвиненко
кореспондент
"Ми всією родиною любили Вікна через іронічність, глибину та повагу до глядачів (і глядачок, бо Вікна перші в Україні почали вживати фемінітиви). Вікна для мене – це про здійснення мрій. Здається, я належала до цієї редакції, розділяла її погляди, почуття гумору і смисли ще до того, як почала тут працювати. Це ньюз-рум, який був моїм рідним раніше у мріях, а тепер і в дійсності. Вікна – це коли найцікавіші історії починаються словами «поїхали ми якось на зйомку...» Це про світогляд і цінності, які відрізняють Вікна від усіх інших."
Емма Антонюк
кореспондентка
"Вікна-новини – це робота, близька до серця, і люди, близькі за духом. Тут завжди затишно та комфортно. І особливо класно, що це не міняється навіть тоді, коли видозмінюється склад колективу. Це мої внутрішні відчуття, якщо говорити про так зване «закулісся» Вікон. А от якщо казати про їхню екранну сторону, то Вікна – це програма, яка хоч і вважається новинами, завжди була чимось більшим. І так я думала ще навіть до того, коли почала роботу тут. Вікна ніколи не обмежувалися сухим викладанням фактів. Дуже багато для них завжди важила сама людина, навколо якої відбуваються події."
Наталка Сачалко
кореспондентка
СТБ
ВІКНА-НОВИНИ — ЦЕ...
Тетяна Висоцька
ведуча Вікна-новини
«Вікна-новини» для мене – це... бренд, витриманий роками. Це стандарти новинної журналістики. Це добірна якісна команда.
І новини, які розповідають про головне з яскравими деталями, непересічними історіями.

Новини в нашій країні, як і останні три десятиліття - це нескінченні потрясіння. Революції, війна, порятунок поранених солдат, важкохворих дітей, соціальні проблеми, політичні інтриги.

Найбільше в цьому вирі тішить, коли вдається допомогти конкретним людям, тоді найбільше відчуваєш, що ми разом - сила!

Перший робочий день в "Вікнах"

Я дуже раділа, що доєдналася до "вікнівців", адже 15 років тому, коли це сталося, це вже була легенда. 17 жовтня 2005 року - пам'ятаю цей день першого свого ефіру.

Я дуже хвилювалася, навіть назвала себе в привітанні Тетяна Вісоцька (усміхається).

"Я завжди сміюся, що в мене має роботи. Бо працювати на «Вікнах» - це не робота, це хобі. За яке тобі ще й платять. Мені подобається пишатися працювати тут. І не лише своєю роботою. А колегами. Пишатися їхніми матеріалами і досягненнями. Я відчуваю себе частиною чогось більшого і важливішого, ніж я сама. «Вікна» - це не просто новини, сухі факти й події. Це історії, якими ми ділимося з глядачем. Нам не байдуже, що розповідати. Ми прагнемо ставати кращими разом із нашими глядачами. Мало який колектив відрізняється таким прагненням розвиватися і досягати вершин. А це дорого вартує. За це я «Вікна» і люблю. За безкінечний рух вперед."
Ольга Кучер, ведуча "Вікна-новини"
«Вікна-новини» для мене – це команда, якій не все одно. Відсидіти з 9-ї до 6-ї, вимкнути телефон після роботи, вичавити з героя сльозу, бо це рейтинг – ні, це не про вікнівців. Зірватися на світанку у Львів, бо там роблять унікальну операцію і показати її глядачу так, як ніхто, аби вселити віру – українська медицина не безнадійна. Робити сюжети про книжкові форуми, знаючи, що рейтингу від цього не додасться, але, можливо, критично мислячих в цій країні. Раз за разом показувати сюжети на комунальну тему не для того, аби посварити ЖЕК, а аби кожен глядач зрозумів – він власник і може не лише лампочку в під'їзді поміняти, але й взяти відповідальність за своє життя і життя своєї країни. Це – про вікнівців. Тут працюють люди ідей, люди цінностей і бути поруч з ними, вчитися у них – це щастя. Тому я з «Вікнами».
Яна Брензей, ведуча і кореспондентка "Вікна-новини"
«Я ніколи не забуду...»
ВІКНА-НОВИНИ В ІНТЕРНЕТІ
Вікна-новини мають сайт, YouTube-канал та Facebook-сторінку,
де є найактуальніші та найважливіші новини у зручному форматі.
© 2020 ВІКНА-НОВИНИ
vikna.stb.ua