PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9InN0Yi51YSIgc3JjPSIvL3BsYXllci5hZHRlbGxpZ2VudC5jb20vb3V0c3RyZWFtLXVuaXQvMi4xMS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC5taW4uanMiPjwvc2NyaXB0Pg==

Пенсійна реформа в Україні: що потрібно знати

15.01.2018

Пенсійна реформа в Україні – одна з найактуальніших тем на сьогодні. 3 жовтня Верховна Рада України підтримала новий закон, який гарантує підвищення мінімальної пенсії, але також має свої нюанси, в яких нам допоміг розібратися відомий юрист, експерт багатьох проектів каналу СТБ – Михайло Присяжнюк. Скільки треба відпрацювати, щоб заслужити гідну старість? Кого нова реформа порадує, а кого навпаки – читайте в нашому матеріалі.

619408978

В Україні діє солідарна пенсійна система. Люди, які працюють, відраховують гроші зі своїх зарплат до Пенсійного фонду, а держава намагається їх розподілити між усіма пенсіонерами. Система добре працювала в радянські часи, коли всі були працевлаштовані офіційно, а за дармоїдство людей карали. Зараз же, коли багато хто отримує заробітну плату «в конверті», а демографічні показники явно відрізняються від тих, які були в 70-х роках, у Пенсійному фонді утворюється діра. Уряд пропонує нам не зовсім реформу, а, скоріше, модернізацію, адже пенсійна система залишається все тією ж.

«Головна відмінність Пенсійної реформи в тому, що вона оптимізує витрати держави. Закон скасовує спеціальні пенсії для держслужбовців, суддів, науковців та інших категорій. Вони переводяться на загальну систему нарахування пенсій. Виняток зроблено лише для військовослужбовців і співробітників правоохоронних органів. Знімається обмеження для працюючих пенсіонерів – тепер можна одночасно отримувати зарплату і пенсію. Також робиться акцент на страховий стаж, який тепер можна докупити. Для тих, у кого взагалі немає страхового стажу, буде нараховуватися соціальна допомога при досягненні 63 років.

Також скасовується право на пенсію за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я, соціального захисту.

Основні зміни в пенсійній реформі – це прив’язка до страхового стажу, щорічні індексації та підвищення мінімальної пенсії», – розповів Михайло Присяжнюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як забезпечити собі гідну старість?

Головні зміни в пенсійній системі від 3 жовтня 2017 року:

– З 1 жовтня прожитковий мінімум для пенсіонерів становитиме 1 452 гривні, а не 1 312, як зараз.

– Розмір пенсії для дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, зросте з 949 до 1 373 гривень.

– Якщо вам виповнилося 60 років, ви вирішили покинути роботу і піти на відпочинок, вимоги до стажу будуть такі:

2018. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 25 років;
2019. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 30 років;
2010. Ви зможете отримувати пенсію, якщо ваш офіційний робочий стаж становитиме не менше 35 років.

– Законопроект передбачає скасування спеціальних пенсій для декількох категорій – працівників сфери освіти, медицини, колишніх чиновників, суддів, прокурорів, журналістів.

Варто зазначити, що пільги для військовослужбовців не скасують. Скасування спеціальних пенсій стосуватиметься тільки новоспечених пенсіонерів.

– Підприємцям також буде налічуватися стаж (якщо ви почали займатися бізнесом офіційно з 1998 року).

Що НЕ змінилося в пенсійній системі:

– Формально пенсійний вік залишається таким же – чоловіки йдуть на заслужений відпочинок в 60, а жінки в 58. Але щоб до цього моменту вистачило стажу – доведеться неабияк попітніти.

– Як і раніше, в стаж буде зараховуватися навчання на бюджеті, але тільки в разі денної форми навчання.

– Військова строкова служба також буде враховуватися.

Навіть після виходу на пенсію можна продовжувати працювати і збільшувати свій страховий стаж. Якщо вам є 60 років, а в’язати шкарпетки і возитися з онуками якось не хочеться – працюйте. До того ж, уряд за це вам гарантує бонус – щомісяця плюс 0,5% від пенсії за кожен додатковий місяць стажу за перші 5 років, а потім – плюс 0,75% від пенсії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Топ-3 пенсійні афери: як захиститися

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: