З 18 по 22 вересня на СТБ покажуть другу частину серіалу «ІншоРідні» кореспондента «Вікна-новини» Дмитра Литвиненка. Перша частина циклу вийшла в ефірі каналу у вересні минулого року. Через два місяці серіал виграв профільну премію на конкурсі для журналістів зі Східної Європи Adami Media Prize, обігнавши близько двохсот конкурентів з шести країн: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України. Цикл сюжетів уже використовується як навчальний матеріал на курсах для молодих лідерів і школярів. А в жовтні цього року «ІншоРідні» покажуть в Європарламенті у Страсбурзі.
Дивіться також: ІншоРідні 2 серия
У другій частині «ІншоРідних» глядачі побачать вже знайомих героїв і дізнаються, що змінилося в їхньому житті за минулий рік. Хто з іноземців-бізнесменів зміг адаптуватися в нашій країні, а у кого, навпаки, посилився конфлікт з оточенням після виходу серіалу. Крім того, спецпроект познайомить з чотирма новими героями.
«Спочатку планувалося, що проект буде мотиваційним. Але з часом цикл переріс у серйозні копання в собі. Це сміливий проект, тому що люди погодилися говорити не тільки про хороше в нашій країні. Вони говорили ще й про проблеми. Нам було важливо показати недоліки, які притаманні українцям. Показати те, що заважає багатьом з нас бути ефективними», – розповідає автор спецпроекту кореспондент Дмитро Литвиненко.
Масова трудова міграція, відсутність кадрів – проблема, з якою «Вікна-новини» зіткнулися у другому сезоні «ІншоРідних». Команда програми з’ясує, що потрібно для успіху українцям. А подивитися на себе з боку можна буде очима іноземців.
«Ми будемо розбивати міфи про те, що ми – суперпрацівники. Досить часто ми безвідповідальні. І про це не можна мовчати. Ми знову будемо говорити про наші недоліки, про залежність бізнесмена від чиновника, про внутрішні проблеми тощо. Наші герої, як чужорідні тіла в організмі. Вони повинні запускати реакцію, яка призведе до трансформації. Навколо них така трансформація відбувається», – говорить Дмитро.
Серед нових героїв:
- дівчина-афганка, або сучасна «Просто Марія». Вона в 16 років приїхала начатися до Одеси, зустріла кубинця, народила від нього дитину і залишилася жити одна в Україні. Вона береться за будь-яку роботу і з часом стає успішним дизайнером і власницею швейного цеху. Проблем не потрібно боятися – з ними потрібно боротися;
- француз-інженер, який будує будинки з соломи. Його мета – працювати не заради грошей, а заради улюбленої справи;
- бельгієць – господар козячої ферми під Львовом, яку відновив з покинутих колгоспних забудов. Туристи тепер з’їжджаються до нього на екскурсії, проте його виживає з села місцева влада. Бізнесмен упевнений, що в будь-якій справі важливо уникати стресу;
- турок – головний благодійник села на Рівненщині. Він експортує до Туреччини овець, яких вирощує в Україні. У нього азіатський підхід до справи, зовсім не характерний для європейців. Він повністю відповідає за свою діяльність.
Перша серія спецпроекту «ІншоРідні-2» стартує сьогодні, 18 вересня, у випусках програми «Вікна-новини» о 17:30 і 22:00.