Талант-live

Як побудувати кар’єру на ТБ. Секрети успіху керівника «Все буде добре»

Ольга Недогода зараз займає високу посаду – вона керівник проекту «Все буде добре». У її підпорядкуванні -близько двохсот людей. Але починалася кар’єра дівчини п’ять років тому з проекту ТалантLive. Про те, як їй вдалося досягти таких успіхів, Ольга розповіла в інтерв’ю.

640х480

Оля, як ви дізналися про програму ТалантLive, як приймали рішення прийти?

У школу сценаристів, а саме так тоді, в 2010-му, називалася програма, у якої тепер красива назва ТалантLive, я дізналася, як і багато хто, побачивши анонси по телевізору. Точно пам’ятаю, що якраз вкладала спати півторарічну доньку і намагалася майже на беззвучному режимі дивитися програму «Чужі помилки». Почитавши умови, взялася за виконання тестового завдання. Про моє рішення пробуватися в школу близькі не знали. Зізнаюся, що не дуже розуміла, як відреагує чоловік. Я все-таки була в декреті, хоча, звичайно, спокійно я жодного дня не сиділа. Але сказати вирішила, тільки коли пройду. Щоб уже шляху назад не було.

Чи мали ви досвід роботи журналістом раніше? Якщо так, то який?

До того, як я пішла у декрет, у мене за плечима вже був чималий досвід роботи. Я працювала з першого курсу інституту. Тому відчувала себе впевнено, але … не в ТБ-сфері. Я працювала у видавництві, яке виробляло газети і журнали, і там пройшла шлях від журналіста до випускового редактора. Але про ТБ знання були тільки зі студентської лави, дуже поверхневі. Пам’ятаю, що слово «синопсис» в тестовому завданні ввігнало мене в ступор (сміється).

Читайте також:«Я не верила, что такое возможно», – участница ТАЛАНТlive

Чи відчували ви хвилювання, проходячи відбір на участь у програмі адаптації молодих спеціалістів? Чого побоювалися найбільше?

Скажу чесно, що особливе хвилювання було все ж, коли я чекала дзвінка. Першого. Пройшла або не пройшла? Пам’ятаю, що мені дуже хотілося отримати хоч позитивну, хоч негативну відповідь на тестове, щоб зрозуміти свої помилки. Але мені подзвонили і покликали на співбесіду. Для мене це вже була маленька перемога. Хвилювалася ще й з особистих причин. Це вже був етап, коли треба було сказати чоловікові. Тому що на три місяці – навчання повинно було тривати з лютого по початок травня – треба було придумати, хто буде сидіти з маленькою дитиною, бо на няню грошей не було.

Розкажіть трохи про свій характер? Ви активіст по життю? Або, можливо, сором’язлива людина?

Я і в журналістику пішла, бо завжди хотіла перебороти свою сором’язливість. Я дуже критична до того, що роблю. Можу займатися самоїдством годинами. Але, мені здається, що це дає можливість удосконалюватися, хотіти розвиватися.

Читайте також: От мечты к реальности – как получить работу на центральном телеканале

Подобалися вам заняття? Теорія, якій навчали учнів відрізнялася від тієї, яку викладають у Вишах?

Заняття були дуже цікавими. Перші заняття вела для мене незабутня Неллі Висоцька. Від неї я дізналася багато того, про що раніше ніколи не чула. І це не була теорія. Ми весь час щось обговорювали. Видумували, вишукували причинно-наслідкові зв’язки. У нас була чудова група, у кожного з учнів було своє бачення. До речі, багато з них залишилися після школи на каналі. Звичайно, це не те, що дають у ВНЗ.

Чи допомагали вам викладачі, співробітники каналу? У чому саме?

Заняття, які проводили директора ТО (Прим.ред. – ТО – творче об’єднання) були незвичайними. Хтось пояснював, як вибудувати сценарій на прикладі наявних програм, хтось розповідав більше теорії, а хтось приходив із завданнями на перевірку нашої емоційності (сміється). Виходило і навчання, і розвага – два в одному. Коли вже потрапили на проекти, то не було жодної людини, якій би відмовили в допомозі.

Ви відразу визначся з проектом, в якому хотіли б залишитися працювати? Як ви обирали його?

Коли я вступала до ТалантLive, то хотіла потрапити на проект «Чужі помилки» або проект «Моя правда». Я люблю історії. Люблю їх слухати, дивитися, ну і сама вигадувати. А ці проекти, як мені здавалося, про це. Так сталося, що першу лекцію серед директорів ТО читав Олексій Гладушевський. І все. Після першої ж я зрозуміла, що я піду тільки до нього. Він дуже цікаво розповідав про роботу над фільмами. Мені здається, що багато залежить від того, як викладач вміє зацікавити. Це змушує і всіх навколо «горіти» роботою. Олексій набирав людей на «Зіркове життя». Дуже чітко пам’ятаю вечір напередодні, коли повинні були оголосити результати – хто пройшов, а хто ні на практику на проекти. Мені було якось ніяково, але я подзвонила Льоші (вже й не згадаю, як дізналася його номер (сміється) і сказала, що для мене важливо знати, беруть мене чи ні на «Зіркове життя» вже зараз, увечері, тому на інші проекти я йти точно не буду. Для мене завжди було важливо займатися тим, що подобається. Не знаю, чи виглядало це нахабством, але найголовніше, що Льоша сказав, що я в числі тих, кого він радий буде бачити на проекті.

Читайте також: «Больше всего нас интересовало, правдивы ли истории в «Детекторі брехні» – участницы ТАЛАНТlive

Розкажіть про свою теперішню роботу?

З лютого 2015-го я працюю керівником проекту «Все буде добре». З боку може здаватися, що це легкий проект. Насправді майже 200 співробітників кожен день здійснюють, на мій погляд, подвиг. Тому що за більше, ніж три роки в ефірі, ми вже так багато всього розповіли. Ось недавно порахували, що одних кулінарних рубрик зробили близько 1400! І кожен раз намагалися, щоб вони були особливими. Наша Надя в шоці, коли їй то з кізкою треба в студію виходити, то з пітоном. Ми постійно проводимо експерименти. Беремося за те, що в нашому, скажімо так, конвеєрному режимі не завжди можливо. Але завжди хочеться чогось новенького. І радує, що зуміли зробити такі, на мій погляд, незвичайні реаліті-цикли як Перевтілення з Романом Мідним, Подорожі Ектора по Україні, а також по Колумбії. Зараз ось ще знімаємо унікальні пригоди Алли Ковальчук в Італії. Там таке відбувається! Справжній серіал, але поки не можу розкривати карти. Побачите згодом.

Надя_купает_кота_c логоIMG_5463

Як проходило ваше просування  кар’єрними сходинками?

Спеціально я не рухалася (сміється). Я не кар’єрист, може, це й погано. Мені важливо, щоб робота подобалася, захоплювала. Я завжди раділа тому, що працюю тільки там, де мені подобається. Я пропрацювала два з половиною роки сценаристом на «Зірковому житті», написала сценарії більше ніж до 20 фільмів. Це були прекрасні часи. Відмінна команда, яка щодня чогось вчила. Були і сльози від перших невдалих здач, і холодіюче серце, коли приходила розсилка з інформацією, яку частку дав тобою вигаданий фільм. А у вересні 2012 мені зателефонувала Катя Назаренко (нинішній керівник проекту «За живе»), яка тоді керувала «Все буде добре» і запропонувала щось нове – роботу шеф-редактора на такому величезному проекті як «Все буде добре». Я не до кінця розуміла, куди йду. Але коли в тебе вірять, ти можеш зробити нереальне. Ми працювали разом два з половиною роки. А коли запустився проект «За живе» і Катя стала займатися ним, мені запропонували стати керівником «Все буде добре». Рішення зробити цей крок було одним з найскладніших у моїй діяльності.

У чому, на вашу думку, полягає секрет успіху журналіста?

Для кожного це своє. Формули немає. Для мене – це постійно вчитися. І не робити те, що не любиш.

Те, чого ви очікували від роботи на СТБ, відправляючи заявку на участь у ТалантLive, виправдало Ваші очікування? Чи були якісь нюанси, яких ви зовсім не очікували? Якщо так, то які?

Я не будувала планів. Мені було просто цікаво. А несподіванки … вони почалися вже під час роботи. Пам’ятаю точно, що у мене волосся дибки від кількості правок, які я отримувала за своїми сценаріями. Спочатку треба поправити так, а тепер давайте переправимо ось так. І тільки фільму після п’ятого я усвідомила, що це і є робота сценариста. І що самій іноді хочеться переробити те, що писала тиждень тому, щоб розставити потрібні акценти, правильно підвести глядача до чиїхось емоцій.

Яку пораду ви могли б дати новачкам, які хочуть відправити заявку на участь у ТалантLive?

Не боятися. СТБ – велика дружна родина. Тут всьому навчать і в усьому допоможуть, як тільки побачать ваші палаючі очі!

Вікторія Богомаз

Читайте також