Україна має талант

«Подивившись мій виступ, багато хто вирішив займатися музикою», – Олег Переверзєв

Коли цей хлопець грає на піаніно, серце просто завмирає. Але коли він робить те ж саме, але з закритими очима і перехрестивши руки, – це взагалі приводить в повний захват. Олег Переверзєв – справжній самородок, який вміє не тільки зачаровувати аудиторію своєю музикою, а й подавати її ексклюзивним і незвичайним способом.

Олег, розкажіть, як проходила підготовка до фінального виступу в шоу «Україна має талант-5»?

Репетирувати доводилося щодня. По-перше, у своєму номері я знову використав відразу кілька інструментів. По-друге, на сцені я продемонстрував прийоми, які до цього не показував ніде. «Фішка» в тому, що ніхто в світі такого ще не робив. Піаністи ніколи не показували нічого подібного, тому що технічно це дуже складно. Але людям це дуже сподобалося.

Скільки годин на день тренувалися?

На знімальний майданчик я щодня приїжджав до 9:30, а виїжджав звідти о 19:30. Але це не означає, що я постійно сидів за інструментом і репетирував. У мене такий метод: 15-20 хвилин займаюся, потім кілька хвилин відпочиваю і потім знову продовжую тренуватися. Це більш продуктивно.

Ви очікували, що вийдете в фінал?

Чесно кажучи, ні. Класична музика не надто популярна серед глядачів. Багато піаністів вміють добре грати, але цього недостатньо, щоб тобою захоплювалися, щоб тебе запам’ятали … Я намагаюся привернути увагу людей до класики. Дуже радий, що часто отримую від глядачів листи з подякою за творчість. Щасливий, що деякі люди, подивившись мій виступ, вирішили займатися музикою.

Як думаєте, чому люди активно за вас голосували?

Може тому, що всі в душі музиканти (сміється). Напевно, ви не раз помічали: коли людина заходить у приміщення, де стоїть піаніно, йому відразу хочеться цей інструмент помацати, на клавіші понатискати. Людей тягне до музики. Побачивши моє шоу на сцені, глядачі під впливом емоцій просто хочуть якось мене підтримати.

Звідки з’явилася любов до музики? У якому віці почали займатися?

У п’ять-шість років я почав підходити до інструменту. У нас вдома, як в будь-якій радянській сім’ї в 80-ті роки, було піаніно. У той час багато хто вчився музиці, і скрізь стояв цей інструмент. Ось і мене мама вирішила відвести в музичну школу. Це вона прищеплювала мені любов до прекрасного: ми часто разом дивилися концерти, вона замовляла платівки з-за кордону. Все це увійшло в мою душу. Музика завжди мене приваблювала, але, не приховую, що займатися цим дуже складно. Особливо, навчатися грі на піаніно.

Ваша мама теж була музикантом?

Ні, мій батько був військовослужбовцем, а мама – лікар-уролог. До речі, позаминулий свій виступ у прямому ефірі я присвятив мамі, а фінальний виступ – своєму батькові.

Ви пишаєтеся тим, що такий унікальний?

У принципі, так. А шоу «Україна має талант-5» ще й підкреслило цю індивідуальність. Людям не цікаво, коли просто гарно грають на піаніно, але коли граєш задом наперед – це стає видовищним. Мене рідко дізнаються в обличчя, але мої виступи та трюки бачили багато.

Чого вам не вистачає в житті?

Напевно, взаєморозуміння з людьми. Найстрашніше, коли тобі брешуть або підводять. Іноді люди не йдуть на контакт, і з цим я стикаюся щодня. Хоча … в Києві я вже вдруге, і люди тут набагато добріші, товариські, більш відкриті один до одного.

Яка у вас мета в житті?

Бути успішним. Але щоб бути успішним, потрібно бути затребуваним, а для цього – працювати над собою. Це прекрасно, коли ти цікавий, коли тебе запрошують давати концерти …

Хто розділив з вами радість від виходу у фінал шоу «Україна має талант-5»?

По-перше, це мої друзі, які залишилися в Алма-Аті. Також це мій батько, який за мене переживає. І, звичайно ж, хлопці, з якими ми подружилися на проекті.

Що було найскладнішим для вас?

Я постійно переживав за технічні аспекти. Грати то я граю, але грати треба задом наперед, перехрещувати руки, а це було складно. Дуже щасливий, що все вийшло.

Кого з фіналістів вважаєте своїми конкурентами?

У кожному жанрі на нашому шоу є свої монстри. Тому всі гідні перемоги, адже вони у своєму роді унікальні.

Юлія Жовнір, сайт STB.UA

Відео виступу Олега у фіналі цього популярного проекту дивіться нижче