PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTI0OSINCmRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWZvcm1hdD0iZnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tc2l0ZV9pZD0iU1RCX0Z1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWNvbnRlbnRfaWQ9Ind3dy5zdGIudWEvc29zIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMDEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4=

Як врятувати сім’ю на межі розриву?

02.12.2015

Колись ви могли лежати поруч і з задоволенням мріяти, разом дивлячись у високе небо, але сьогодні вам важко розмовляти навіть на побутові теми. Раніше ви любили ходити, тримаючись за руку, а сьогодні вам не хочеться думати про те, щоб його або її поцілувати … Стосунки, буває, псуються, але у вас спільний дім, є діти, і розходитися здається нерозумно…

84_dom-lady.ru_kak-naladit-otnosheniya-s-muzhem

Якщо у вашій парі стосунки вас втомили, але ви вважаєте, що їх можна виправити, і, більше того, хочете їх виправити, то на допомогу вам наступні рекомендації. Вони не вигадка, вони вироблені в практиці. Вони перевірені, вони працюють, але тільки у інтелігентних людей, які на своєму досвіді їх розробляли і перевіряли. І, головне, це не абстрактні рекомендації, а чіткі та робочі інструкції.

Цікаво спробувати? Будь ласка, будемо раді!

Перше: гумор на партнера – під забороною. Гумор на ситуацію – прекрасно, гумор на себе – будь ласка, гумор «Ми смішні» – вже обережніше, а гумор «Ти смішний» – принаймні тимчасово краще зупинити. Небезпечно. Відновіть стосунки – поверніть собі цю радість, а поки не ризикуйте.

Читайте також: Жена-эгоистка мешает мужу развиваться

Друге: відпрацьовуємо внутрішнє Добре, для чого в першу чергу стежимо за своїм обличчям. Якщо обличчя ледь-що збирається в напружені або незадоволені зморшки – ліпимо пластир на лоба. Якщо партнер помітив напругу або невдоволення, він не критикує, але махає нам рукою. А ми домовилися, що це знак, і нам тепер потрібно разом з партнером задоволеним голосом і обличчям сказати «Добре!»

Третє: домовляємося про критику. А саме, ми домовляємося, що один одного не критикуємо, і критика один одного у нас заборонена. При цьому враховуємо, що ми не досконалі, розуміємо, що критика у нас все одно буде прориватися, у зв’язку з чим приймаємо парадоксальне правило: «Критика заборонена, але за порушення цього, тобто за те, що прозвучала на нашу адресу критика, ми не критикуємо».

Читайте також: Как женщине разрешить себе быть слабой?

А що ж тоді робити, як зменшувати критику?

Це вже пункт чотири: за своєю критикою кожен стежить сам. А саме, кожен записує моменти, коли він хотів покритикувати партнера, і зазначає, скільки разів він себе стримав. Рекомендована норма – 50%, тобто потрібно себе стримати в половині випадків. Один раз собі критику дозволили, інший раз бажання покритикувати в собі стримали, свою критику залишили при собі.

П’ять: партнеру допомагаємо. А саме, відстежуємо не тільки свою критику, але і критику партнера, а саме записуємо ті моменти, коли в нашу сторону критика все-таки звучала. Увечері передаємо свої записи партнеру, він звірить це зі своїми записами, і це буде йому допомогою.

Читайте також: Ирина Билык рассказала, кого считает главным в отношениях

Увага: вам потрібно обов’язково домовитися, що під час розмови стояти і демонстративно записувати розмову партнера – не образливо, а нормально. На це ображатися заборонено.

Шість: свою критику можна перевести в розумну, доброзичливу і конструктивну форму: у форму підказок і роздумів, як щось можна зробити краще. Не «Перестань кричати на дітей!», а «Ти знаєш, вчора у схожій ситуації мені дуже допомогло домовитися з дітьми ось що …»

Втім, у багатьох парах пригальмовували і це: якщо хтось підказками зловживав або перетворював їх на повчання, то приймалося додаткове правило: на підказки та поради потрібно запитати дозволу. Якщо хочете дати пораду, запитайте партнера: «Чи можу я дати тобі пораду?». Якщо вам дозволили – так, говорите. Якщо ні – то залиште ваші підказки при собі, і без образ.

А в якості віддушини пункт сьомий, ввечері виділяємо спеціальні півгодини часу на побажання. Все найважливіше, що не забули, говоримо тільки в цей час. Тобто якщо хотіли партнера покритикувати або повчити, то робимо це тільки зараз, тільки в цей час – і разом обговорюємо, в якій формі це прозвучало б добре і не образливо. Формулювання «Мені було дуже прикро, коли ти при моїх батьках сказав, що я не дуже добре готую» дійсно не найвдаліше, і, можливо, іншим разом ви сформулюєте це по-іншому: «Ти правий, я дійсно не дуже добре готую, але мені здається, це питання краще нам обговорити між нами, без батьків. Як ти вважаєш?».

Інтелігентні люди при бажанні свої стосунки виправити можуть. Ви з цим згодні?

Джерело: Психологос