ПОЛГОДА КИЕВСОВЕТА: почему депутаты регистрируются и убегают из сессий
Депутати реєструються і потім не голосують. Найбільш пасивні — представники «Батьківщини». Голова фракції Бондаренко пояснює, що його депутати за «дурь» не голосують і радить ЧЕСНО до пропусків засідань ставитися творчо. Київський міський голова Віталій Кличко теж не відвідує належним чином сесійні засідання. Депутати сумарно запізнилися за півроку на 340 годин.
Після моніторингу перших 100 днів роботи Київради, ЧЕСНО проаналізував, як пропрацювала рада у першому півріччі 2016 року.
Після моніторингу ЧЕСНО перших 100 днів влади депутати активніше реєструються перед початком засідання. Але дані системи голосування Київради показують, що потім депутати чомусь часто не доходять до зали засідань, щоби скористатися карткою для голосування й працювати.
Найбільше картка відсутня в актора-свободівця Богдана Бенюка, який переміг у Деснянському районі. Її немає майже під час 75% голосувань.
ЧЕСНО кілька днів намагався сконтактуватися з актором, але поспілкуватися так і не вийшло.
Голова фракції «Свобода» Юрій Сиротюк наголошує, що його фракція цілком дисциплінована, але за єдиного порушника дисципліни Бенюка готова нести відповідальність:
«Він дійсно на репетиціях і йому дуже важко суміщати. Ми ставили це питання на фракції. Вирішили, що рішення має прийняти сам Богдан Бенюк»
Але статистика, яку бере до уваги Рух ЧЕСНО стосується питань, які ставилися на голосування саме за наявності кворуму в залі.
Депутатка від «Єдності» Алла Шлапак за попередньої каденції Київради поповнила лави прогульників. Тепер же досвідчена Алла Шлапак справно реєструється. За офіційними даними, вона була присутня на майже всіх сесійних засіданнях Київради. Тобто за цим критерієм депутатка з Печерська ніколи б не потрапила до списку несумлінних депутатів.
Однак статистика свідчить, що у майже 70% випадків вона не вставляє свою картку для голосування.
Рух ЧЕСНО нагадує Шлапак, що в чинному Регламенті КМР у пп.3 п.1 ст. 6 ідеться про те, що депутат міськради зобов’язаний брати участь у голосуванні, а в ст. 29 розтлумачується порядок голосування.
З виправдання Шлапак слідує, що вона не просто порушує Регламент ради, а у майже 70% голосувань не має позиції «за», «проти» чи «утрималась» . Навіщо місту тоді депутат, який не може прийняти на сесії рішення і не може сформувати свою позицію щодо проектів рішень?
Як і колишня представниця команди Леоніда Черновецького, діє депутат від «Самопомочі» Сергій Харчук, який балотувався у Святошинському районі. За даними письмової реєстрації він відсутній лише на одному засіданні, а картки немає у понад 50% голосувань.
Сергій Харчук пояснює таку статистику тим, що фракція приймає рішення не голосувати за деякі питання.
За тлумаченням про порядок голосування ми звернулися до голови регламентної комісії Олега Макарова.
До списку прогульників намагається не потрапити і колишній міський голова, чинний очільник партії «Єдність» Олександр Омельченко. Він нібито відсутній на засіданні лише раз. Але картку часто теж не вставляє.
Попри те, що Рух ЧЕСНО кілька днів розшукував депутата Омельченка, поговорити з ним так і не вдалося. Відповідно виникає питання, як часто депутат, якого так важко знайти і під час сесій, і в інші дні, спілкується з виборцями, які не мають його прямого телефону.
Зауважимо, що навіть коли картка Омельченка вставлена, він майже кожного другого разу не голосує.
Список найбільш пасивних у Київраді очолює міський голова Віталій Кличко.
У прес-службі пояснюють, що Кличко не відвідує засідання ради тоді, коли «у відрядженнях, або коли якісь невідкладні події».
«У нього низка зустрічей. Він має бути на них присутній особисто, бо під його ім’я нам дають інвестиції»
Друге місце з-поміж пасивів Київради вже вдруге посів депутат від «Батьківщини» Олександр Березніков. Йому довірили свої голоси мешканці Дніпровського району.
Олена Антонова відмовляється коментувати пасивність своєї картки і радить звернутися з цим питанням до голови фракції.
Як і раніше депутати дозволяють собі запізнюватися, і колеги мають чекати в залі, доки з’явиться кворум. Сумарно за півроку депутати запізнилися більше ніж на 340 годин. Це становить приблизно 2 робочих місяці.
Але попри те, що в Бенюка покращилися результати під час голосувань, він очолив ще один антирейтинг. Тепер він на чолі тих, хто запізнюється на засідання. Під час попереднього моніторингу перше місце було у представника «Солідарності» Ігоря Баленка, який цього разу покращив свої показники і посів 5 місце.
За законом депутат, який за рік пропустив більше 50% засідань сесій або комісій може бути відкликаний (ст. 37, ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад»).
На комісіях є виключно письмова реєстрація. Присутніх депутатів записують у протоколі. Як правило, засідання комісій прогулюють частіше, ніж сесії.
Якщо під час попереднього моніторингу Алла Шлапак взагалі не фігурувала в антирейтингах, то за майже півроку стала найбільшою прогульницею засідань бюджетної комісії.
Голова фракції «Батьківщина» Володимир Бондаренко пропуски колеги Олени Антонової пояснює так:
ЧЕСНО продовжує стежити за роботою місцевих рад.
Нагадуємо, що Рух ЧЕСНО також дослідив зв’язки депутатів Київради.
Також ЧЕСНО для киян оприлюднив аналіз доходів та статків депутатів Київради.
Відстежувати аналіз роботи депутатів свого району кияни можуть на сайті ЧЕСНО.