Кохана, ми вбиваємо дітей

Як змиритися, що дитина стає самостійною

Тема попереднього випуску пост-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей» «Коли дитина стає дорослою». Експерти проекту прямо в студії обговорили, коли можна давати дитині самостійність.

kholodenko-why-psychology (1)

Психолог Наталія Холоденко розповіла, як батькам відпустити свою дитину в доросле життя.

Будь-які батьки можуть себе реалізувати через почуття того, що вони дають дитині щось корисне. Як тільки дитина стає самостійнішою, вона не потребує в такій великій кількості віддачі від батьків, і, як правило, проблема відділення пов’язана з тим, що у нас малодітні родини. Тобто, коли в сім’ї одна-дві дитини, батьки дуже на них зациклюються. А от коли раніше в родинах було по п’ять, вісім, десять дітей, батьки намагалися скоріше відпустити дитину в доросле життя, тому що їм так легше.

Потрібно розуміти – найкраще, що можна дати дитині – це навчити її обходитися без нас. На початку підліткового віку варто вчити дитину обходитися без батьків, інакше вона буде шукати партнера, від якого буде залежною. Навряд чи це зробить її щасливою.

Читайте також: Как справиться с ипохондрией?

Слід зазначити, що кожна дитина відчуває провину за те, що їй так багато дають і заради неї готові на все. І це почуття провини теж не дає їй реалізуватися. У неї з’являється відчуття, що вона щось винна, раз їй так багато дали. І вона цей «борг» буде намагатися або віддати батькам проти їх волі, або комусь із близьких. Ця дитина може вирости тим, кого будуть часто використовувати.

Чим зайнятися батькам? Потрібно реалізувати свою потребу – бути корисними. Це може бути соціальна, благодійна діяльність, де у вас буде можливість щось дати просто так, безоплатно.

Читайте також: Как решиться дать ребенку самостоятельность

Довгий час сім’я живе дитиною, а коли вона дорослішає, батьки не розуміють, як жити без неї. Тому тут буде ефективним метод перезавантаження – піти на курси, подорожувати, знайти собі нове хобі чи частіше бачитися з друзями.

Video: Как смириться, что ребенок становится самостоятельным

Психолог Наталья Холоденко рассказала, как родителям смириться с тем, что их ребенок уже вырос.

Смотрите следующую часть

Смотрите предыдущий выпуск прямо сейчас!

Читайте також