Як впоратися з іпохондрією?
Тема останнього випуску пост-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей» – «Моя дитина хвора». Експерти в студії обговорили нав’язливі стани батьків, які намагаються залікувати своїх дітей, а також мотивацію, яку вони при цьому переслідують. Психолог Ганна Кушнерук розповіла про те, як іпохондрикам справлятися зі своїми нав’язливими ідеями про хвороби.
«Здавалося б, саме природне бажання мами – міцне здоров’я дитини. Але, на жаль, не завжди батьки психічно здорові, що тягне за собою навіть втрату здоров’я дитини, – говорить фахівець. – Мати при хворій дитині завжди затребувана, зайнята, її підтримують і вона виступає в ролі жертви. Часом від цих станів вона має певну вигоду – таким чином вона вигороджує себе на перший план. Це явище навіть має назву в медицині – синдром Мюнхгаузена. Часом мами навмисно труять дітей, викликаючи напади блювоти і інтоксикацію, щоб бути їх «рятівниками». Це важка патологія».
Читайте також: Дочь упрекает маму тем, что она рано родила
Ганна Кушнерук стверджує, що далеко не кожен іпохондрик усвідомлює присутність психологічного розладу: «Такі люди рідко погоджуються з тим, що вони самі є провокаторами своєї тривоги і страху захворіти».
Для того, щоб впоратися з нав’язливим станом, потрібно бути відвертими в першу чергу з собою, і дати відповідь на ряд питань:
«Важливо запитати себе: «Те, чого я боюся – це ритуал, який я виконую, щоб нібито захистити себе від хвороби?». Наприклад, як постукати по дереву. Потрібно усвідомити абсурдність цього методу і не вселяти собі таким чином всемогутній контроль.
Також людина повинна прояснити для себе, чи не є страх захворіти прихованим бажанням захворіти? Задумайтеся, іноді це єдина можливість роздобути вихідний або турботу від близьких, підвищену увагу до себе».
Читайте також: Как воспитывать ребенка, если вас самих в детстве били родители
Щоб не мати приводів для занепокоєння своїм здоров’ям, психолог рекомендує слідувати простим порадам:
«Якщо ви впевнені, що вигоди ніякої не переслідуєте, і готові боротися з іпохондрією, важливо підійти до цього з двох сторін:
1) Зміцнювати свій імунітет. Усвідомити, що ви сильні, і можете чинити опір навіть таким огидним малюкам, як віруси.
Читайте також: Из-за жесткого контроля матери дочь постоянно убегает из дома
2) Виконувати прості норми – страхування від хвороб. Наприклад:
– Розуміючи цінність підтримання водного балансу – випивати 2 літри води на день, хвалити себе за це, розуміючи, що ви буквально оживляєте себе;
– Мити руки і знати, що ви чисті, що не посилаєте в організм бактерій;
– Робити дихальну гімнастику і відчувати, як ви міцнієте.
Читайте також: 11-летний ребенок проявляет интерес к маминой сожительнице
Повірте, поєднання виконання правил і усвідомлення того, що цей щит вас захищає – хороший старт для того, щоб не боятися хвороб».
І найкращим ліками від усіх хвороб, є приємні емоції.
«Закохаєтесь, займайтеся любов’ю. Це кращий засіб від ослабленого імунітету.
І будьте щасливими. Це профілактика від усіх хвороб », – порадила Ганна Кушнерук.