Кохана, ми вбиваємо дітей

Як спілкуватися з підлітком-маніпулятором?

Темою останнього випуску пост-шоу «Кохана, ми вбиваємо дітей» були дитячі самогубства. Експерти та запрошені гості поговорили про те, що спонукає підлітків думати про суїцид, і як впоратися з цією проблемою. Варто зазначити, що в родині Уваєвих 16-річна донька Оля часто погрожувала батькам суїцидом, намагаючись привернути до себе увагу. Як батькам не боятися погроз підлітка-маніпулятора, і як знайти до нього підхід, розповіла психолог, ведуча соціальних проектів Наталія Холоденко.

Ov8d7SSf_inettools.net_resize_image

Психолог акцентує увагу на тому, що батькам варто змінити модель спілкування, яка склалася в родині, адже надмірна опіка породжує неправильне формування особистості:

«Якщо дитина починає погрожувати батькам, це означає, що до моменту виникнення ситуації, в якій вона змушена була маніпулювати, вже сформувалися неправильні стосунки. Дитині здалося, що їй повинні давати більше, ніж входить в межі норми. Багато батьків, відчуваючи почуття провини, починають оточувати дитину гіперопікою. Але посилена опіка така ж шкідлива, як і повна відсутність уваги. Якщо ми занадто багато дозволяємо дитині вимагати від нас, для неї, як для особистості, це не менш згубно, ніж якщо б ви вирішили її покинути на вулиці, не годувати і не поїти. Тобто в певній мірі це неповноцінна дитина, вона росте не цілком адекватною особистістю. І проблеми можуть бути у неї такі ж, як у дитини, котра виросла в сім’ї алкозалежних».

Читайте також: Отец лег под колеса грузовика, чтобы заслужить прощение дочери

Наталія Холоденко радить батькам переглянути і змінити свою реакцію на маніпуляції.

«Не можна доводити ситуацію до піку, чекати, коли з боку підлітка надійде погроза, – говорить психолог. – Як тільки прозвучали перші дзвіночки маніпуляції, потрібно реагувати так, щоб дитина розуміла: цей метод не подіє».

На думку фахівця, вміння маніпулювати у дитини з’являється ще в ранньому віці. І важливо не потурати малюкові, а поговорити з ним.

Читайте також: Анастасия Приходько хотела покончить жизнь самоубийством

«Діти вчаться маніпулювати ще в садочку. Ви, швидше за все, могли чути від дитини фразу: «Якщо ти не зробиш щось, я не буду з тобою дружити» і т.п. Як тільки це починається, потрібно не потурати такій поведінці, а сідати і обговорювати це з малюком. Донесіть до нього, яким чином  він може просити вас про щось, окрім маніпуляцій. Скажіть: «Якщо ти чогось хочеш, попроси мене про це спокійно. Часом я можу не погодитися. Я знаю, що ти засмутишся, але так буває ». І коли дитина в черговий раз захоче маніпулювати, вам варто звернути увагу на це, знову сказати: «Дивися, ти знову хочеш змусити мене щось робити. Я тебе почула, я зрозуміла, що ти цього хочеш, але, на жаль, ми зробити так не можемо ». Повторіть це кілька разів, щоб дитина усвідомила, що маніпуляції більше не приносять результату».

Читайте також: Что делать беременным детям?

Коли підліток, намагаючись маніпулювати батьками, починає загрожувати суїцидом, потрібно вжити рішучих заходів.

«Коли дитина починає загрожувати тим, що покінчить життя самогубством, як це було в родині Уваєвих, я б порадила застосувати більш радикальні заходи. Наприклад, звозити її в якусь лікарню, інтернат, дитячий будинок, де дитина зможе зрозуміти, яку небезпечну гру вона починає, а також усвідомити, що є діти, які живуть в рази гірше, ніж вона».

Наталія Холоденко впевнена, що як тільки дитині дадуть зрозуміти, що маніпуляції не приносять їй бажаного результату, вона почне шукати інші моделі поведінки.

Читайте також: Что делать беременным детям?

«У побутових питаннях, якщо дитина вередує, просить приготувати їй якусь окрему страву, або говорить, що рідні йому щось винні, що її не люблять в сім’ї, можна зробити висновок, що батьки заохочували подібну поведінку. Не варто цього робити, намагатися виконувати забаганки дитини. Тоді вона зрозуміє, що це не працює, сенсу в цьому немає, і буде шукати інші моделі поведінки », – підсумувала психолог.

Video: Как общаться с подростком-манипулятором?

Психолог Наталья Холоденко рассказала, как родителям найти общий язык с ребенком-манипулятором.

Смотрите следующую часть

Смотрите предыдущий выпуск прямо сейчас!

Читайте також