PCEtLSA8c2NyaXB0IGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWlkPSIxMjQ5Ig0KZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJTVEJfRnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tY29udGVudF9pZD0ic3RiLnVhIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vcGxheWVyLnZlcnRhbWVkaWEuY29tL291dHN0cmVhbS11bml0LzIuMTEvb3V0c3RyZWFtLXVuaXQubWluLmpzIj48L3NjcmlwdD4gLS0+

Правила голосования

ПРАВИЛА

Загального голосування в Національному відборі учасника Пісенного конкурсу
Євробачення-2020» від України

(далі – «Правила»)

 

Загальне голосування в Національному відборі учасника Пісенного конкурсу Євробачення-2020 від України (далі – «Відбір») на участь у Міжнародному пісенному конкурсі «ЄВРОБАЧЕННЯ – 2020», що відбудеться в травні 2020 року в м. Роттердам (Нідерланди), складається з Голосування суддів та Голосування глядачів (далі – Загальне голосування) та проводиться в три етапи: 08 лютого, 15 лютого та 22 лютого 2020 року. Якщо виникає технічна необхідність, тривалість Загального голосування може бути продовжена наступного дня після опівночі.

 

 1. Голосування глядачів та Голосування суддів відбувається паралельно. Час початку та закінчення кожного окремого періоду Голосування глядачів за учасників Відбору будуть повідомлятися в прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA: Перший» ведучим Відбору. Умови Голосування глядачів визначаються цими Правилами та будуть повідомлятися ведучим Відбору.

 

 1. Визначення складу фіналістів та переможця Відбору:
  • Серед усіх учасників, які беруть участь у Відборі, обирається один учасник, який буде визнаний переможцем Відбору на підставі проведеного Загального голосування і який буде представляти Україну під час проведення Міжнародного Пісенного конкурсу «ЄВРОБАЧЕННЯ – 2020».
  • Відбір відбуватиметься в такий спосіб: два Півфінали (перший Півфінал – 08лютого 2020 року, другий Півфінал – 15 лютого 2020 року) та Фінал (22 лютого 2020 року).
  • Голосування проводиться в декілька етапів, а саме:
   • Перше Голосування глядачів відбудеться 08 лютого 2020 року під час трансляції в прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA:Перший» першого Півфіналу. Початок і закінчення Голосування глядачів оголошується ведучим Відбору.

Кількість учасників першого Півфіналу становить 8 (вісім) осіб. Кожному учаснику присвоюється номер від «1» до «8», що дорівнює коду, за яким глядачі першого Півфіналу здійснюють Голосування глядачів за улюбленого учасника першого Півфіналу. Кількість учасників Півфіналу може бути зменшено, про що має бути повідомлено ведучим у прямому ефірі Півфіналу до початку голосування. У такому випадку учасникам присвоюються коди у вигляді послідовних цифр відповідно до їхньої фактичної кількості, починаючи з «1».

Результати Голосування глядачів додаються до результатів Голосування суддів. Після цього встановлюється загальний результат, за підсумками якого визначаються 3 (три) учасники першого Півфіналу, які набрали найбільшу кількість балів і які проходять до Фіналу та продовжують участь у Відборі. Інші учасники припиняють участь у Відборі.

Оголошення результатів Голосування глядачів, результатів Голосування суддів та результату Загального голосування в першому Півфіналі здійснюється ведучим Відбору в прямому ефірі в день проведення першого Півфіналу.

 • Друге Голосування глядачів відбудеться 15 лютого 2020 року під час трансляції в прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA:Перший» другого Півфіналу. Початок і закінчення Голосування глядачів повідомляється ведучим Відбору.

Кількість учасників другого Півфіналу становить 8 (вісім) осіб. Кожному учаснику присвоюється номер від «1» до «8», що дорівнює коду, за яким глядачі другого Півфіналу здійснюють Голосування глядачів за улюбленого учасника другого Півфіналу. Кількість учасників Півфіналу може бути зменшено, про що має бути повідомлено ведучим у прямому ефірі Півфіналу до початку голосування. У такому випадку учасникам присвоюються коди у вигляді послідовних цифр відповідно до їхньої фактичної кількості, починаючи з «1».

Результати Голосування глядачів додаються до результатів Голосування суддів. Після цього встановлюється загальний результат, за підсумками якого визначаються 3 (три) учасники другого Півфіналу, які набрали найбільшу кількість балів і які проходять до Фіналу та продовжують участь у Відборі. Інші учасники припиняють участь у Відборі.

Оголошення результатів Голосування глядачів, результатів Голосування суддів та результату Загального голосування в другому Півфіналі здійснюється ведучим Відбору в прямому ефірі в день проведення другого Півфіналу.

2.3.3. Голосування глядачів у Фіналі відбудеться 22 лютого 2020 року під час трансляції в прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA: Перший» Фіналу. Початок і закінчення Голосування глядачів повідомляється ведучим Відбору.

Кількість учасників Фіналу становить 6 (шість) осіб. Кожному учаснику присвоюється номер від «1» до «6», що дорівнює коду, за яким глядачі Фіналу здійснюють Голосування глядачів за улюбленого учасника Фіналу.

Результати Голосування глядачів додаються до результатів Голосування суддів. Після цього встановлюється загальний результат, за підсумками якого визначається Переможець Відбору.

Оголошення результатів Голосування глядачів, Голосування суддів та результату Загального голосування у Фіналі здійснюється в прямому ефірі в день проведення Фіналу.

 

 1. Умови підрахунку голосів у Загальному голосуванні
  • На результат Загального голосування впливають результати Голосування глядачів та результати Голосування суддів.
  • За результатами Голосування суддів формується рейтингова таблиця учасників, де кожному учаснику присвоєно бал від 1 до 8 (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, максимальна кількість балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу) у Півфіналах та від 1 до 6 у Фіналі. При цьому найвищими вважаються 8 балів у Півфіналах та 6 балів у Фіналі, а найнижчим – 1 бал відповідно. Кожний суддя має виставити унікальну кількість балів під час кожного Голосування, повторення балів у двох або більше учасників під час одного Голосування заборонено.
  • За результатами Голосування глядачів формується рейтингова таблиця учасників у відсотковому відношенні голосів, що в сукупності становить 100%, з подальшою конвертацією відсотків у бали від 1 до 8 (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, максимальна кількість балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу) у Півфіналах та від 1 до 6 у Фіналі. При цьому найвищими вважаються 8 балів (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, показник найвищої кількісті балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу) у Півфіналах та 6 балів у Фіналі, а найнижчим –1 бал відповідно. Таким чином, найбільший відсоток голосів конвертується в найвищий бал, а найменший відсоток – у найнижчий бал.
  • Результат Загального голосування отримується шляхом додавання балів за рейтинговими таблицями результатів Голосування суддів та результатів Голосування глядачів. При цьому найкращим результатом вважається найвищий бал, а найгіршим – найнижчий бал відповідно.
  • У разі отримання однакової кількості балів двома або більше учасниками за результатами додавання балів за рейтинговими таблицями результатів Голосування суддів та результатів Голосування глядачів, як вказано в пункті4 Правил, вважається, що найкращий результат отримує той учасник, який отримав більшу кількість балів за результатами Голосування глядачів.
  • До оголошення результатів Загального голосування судді не мають доступу до інформації про хід і результати Голосування глядачів.
  • Першими в прямому ефірі оголошуються результати Голосування суддів.
  • Потім оголошуються результати Голосування глядачів та результати Загального голосування. Результати Голосування суддів, Голосування глядачів, а також результати Загального голосування є остаточними, перегляду чи оскарженню не підлягають.

 

 1. Умови проведення Голосування суддів
  • Під час оголошеного часу для Голосування судді проводять закрите обговорення і виставлення балів кожному учаснику Відбору під час першого Півфіналу, під час другого Півфіналута Фіналу.
  • Залежно від особистих вподобань кожен суддя виставляє кожному з учасників першого Півфіналу та другого Півфіналу бали від 1 до 8, при цьому найвищими вважаються 8 балів, а найнижчим –1 бал (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, показник найбільшої кількості балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу); кожному з учасників Фіналу – бали від 1 до 6, при цьому найвищими вважаються 6 балів, а найнижчим – 1 бал. Бали суддів підсумовуються щодо кожного з учасників, і ця загальна сума конвертується в рейтингові бали від 1 до 8 (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, максимальна кількість балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу) у Півфіналах та від 1 до 6 у Фіналі. При цьому найвищими вважаються 8 балів (якщо кількість учасників Півфіналу буде зменшено, показник найвищої кількості балів має дорівнювати фактичній кількості учасників того чи іншого Півфіналу) у Півфіналах та 6 балів у Фіналі, а найнижчим – 1 бал відповідно. Таким чином, найбільша кількість балів конвертується в найвищий рейтинговий бал, а найменша кількість балів – у найнижчий рейтинговий бал тощо. Інформація про бали, що виставлені кожним суддею кожному учаснику, не публікується, проте судді або ведучий мають право за власним бажанням оголосити виставлені суддями бали після оголошення результатів щодо певного учасника або опублікувати таку інформацію з власної ініціативи після оголошення результатів Загального голосування.
  • У разі отримання однакової кількості рейтингових балів двома або більше учасниками, як вказано в пункті2 Правил, судді проводять голосування і простою більшістю голосів визначають кращого учасника, який отримує вищий рейтинговий бал. Наступні рейтингові бали за спаданням змінюються відповідно.

 

 1. Умови участі в Голосуванні глядачів
  • Участь у Голосуванні може здійснюватися шляхом:

5.1.1. Направлення текстового повідомлення (далі – SMS-повідомлення) абонентами операторів стільникового зв’язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна» (ТМ Vodafone), ТОВ «лайфселл» (lifecell), ТОВ «ТриМоб» (3Mob) (далі – «Абоненти» та «Оператори» відповідно).

5.1.2. За допомогою мобільного додатка «Teleportal»* зареєстрованими користувачами цього додатка, які успішно пройшли верифікацію за номером мобільного телефону (далі – «Користувачі» та «Додаток» відповідно).

Результати голосування шляхом направлення SMS-повідомлення та за допомогою Додатка підсумовуються, що є результатом Голосування глядачів.

 • Кожен глядач з одного номера телефону може проголосувати за кожного обраного/обраних ним учасника/гурт учасників тільки один раз або шляхом відправлення SMS-повідомлення, або за допомогою Додатка. Щоб взяти участь у Голосуванні глядачів шляхом відправлення SMS-повідомлень під час проведення першого та другого Півфіналів, Абоненти Операторів, що вказані в пункті1.1 Правил, повинні відправити SMS-повідомлення на короткий номер 7766 (з кодом у тексті повідомлення від «1» до «8»); якщо кількість учасників буде зменшено – від «1» до цифри, що дорівнює фактичній кількості учасників. Щоб взяти участь у Голосуванні глядачів шляхом відправлення SMS-повідомлень під час проведення Фіналу, Абоненти Операторів, що вказані в пункті 5.1.1 Правил, повинні відправити SMS-повідомлення на короткий номер 7766 (з кодом у тексті повідомлення від «1» до «6»).
 • Голосування глядачів за допомогою короткого номера 7766 дає Абонентам можливість віддати свій голос за улюбленого учасника чи гурт учасників, які беруть участь у першому Півфіналі, другому Півфіналі або Фіналі Відбору.
 • SMS-повідомлення Абонентів з відданими голосами зараховуються лише тоді, коли вони надіслані в оголошені ведучим Відбору періоди для Голосування глядачів, які вказані в Правилах.
 • Під час кожного окремого періоду Голосування глядачів, що вказані в пунктах3.1, 2.3.2 та 2.3.3 Правил, Абонент з одного номера телефону може проголосувати за одного чи за декількох учасників Відбору, які беруть участь у першому Півфіналі, другому Півфіналі або Фіналі Відбору. При цьому Абонент може віддати за кожного учасника не більше 1 (одного) голосу, тобто в разі відправлення за 1 (одного) учасника більше ніж 1 (одного) SMS-повідомлення, зараховано буде лише 1 (один) голос за такого учасника (всі інші зараховані не будуть), проте всі направлені SMS-повідомлення будуть підлягати сплаті.
 • Вартість надсилання SMS-повідомлення за номером 7766 становить для:
 • ПрАТ «Київстар» (ТМ КИЇВСТАР): 0,94 грн (нуль грн 94 коп.), у тому числі ПДВ 20% – 0,16грн. Додатково утримується збір до Пенсійного фонду України в розмірі 7,5% від вартості SMS-повідомлення без ПДВ;
 • ПрАТ «ВФ Україна» (ТМ Vodafone): 0,94 грн (нуль грн 94 коп.), у тому числі ПДВ 20% – 0,16грн. Додатково утримується збір до Пенсійного фонду України в розмірі 7,5% від вартості SMS-повідомлення без ПДВ;
 • ТОВ «лайфселл»: 0,94 грн (нуль грн 94 коп.), у тому числі ПДВ 20% – 0,16грн. Додатково утримується збір до Пенсійного фонду України в розмірі 7,5% від вартості SMS-повідомлення без ПДВ;
 • ТОВ «ТриМоб» (ТМ 3Mob): 0,25 грн (нуль грн 25 коп.), у тому числі ПДВ 20% – 0,04грн. Додатково утримується збір до Пенсійного фонду України в розмірі 7,5% від вартості SMS-повідомлення без ПДВ.
  • Щоб взяти участь у Голосуванні за допомогою Додатка, Користувачі Додатка в розділі «Голосування» віддають голоси за учасників шляхом натискань на зображення обраного/обраних ними учасника/учасників. Користувач має змогу віддати свій голос за одного чи за декількох учасників Відбору, які беруть участь у першому Півфіналі, другому Півфіналі або Фіналі Відбору. При цьому Користувач може віддати за кожного учасника не більше 1 (одного) голосу.
  • Взяти участь у Голосуванні можуть Користувачі Додатка та Абоненти, які на час початку Голосування досягли 18-річного віку та є дієздатними. Телеканали «СТБ» і «UA:Перший» та Оператори попереджують, але не несуть та не можуть нести відповідальність за порушення Абонентами та/або Користувачами вікових обмежень та обмежень дієздатності.
  • Довідки щодо умов та порядку Голосування глядачів надаються за телефоном служби підтримки: +38 (044) 581-67-35. Час роботи лінії: з 10:00 по 19:00 у будні під час всього періоду Голосування глядачів (з 08 по 22 лютого 2020 року). Вартість дзвінків на телефон служби підтримки сплачується Абонентом згідно з тарифами операторів зв’язку.
  • Голосування глядачів забезпечує ТОВ «Старлайт Діджитал» (адреса: 03113, Україна, м.Київ, вул. І. Шевцова, 1, адміністративний корпус, 2-й поверх, каб.

 

 1. Порядок участі в Голосуванні глядачів
  • Про початок та закінчення Голосування глядачів повідомляє ведучий Відбору, а також під час прямої трансляції в ефірі з’являються відповідні текстові повідомлення, усім глядачам повідомляється, який саме код присвоєно відповідному учаснику Відбору.
  • Голосування проводиться тільки за тих учасників, які оголошуються ведучим Відбору та беруть участь у першому Півфіналі, другому Півфіналі або Фіналі Відбору, щодо якого відбувається Голосування.

Механізм SMS-голосування за коротким номером 7766

 • Після того як Абонент надіслав SMS-повідомлення з певним кодом, а саме від «1» до «8,» або якщо кількість учасників буде зменшено, – від «1» до цифри, що дорівнює фактичній кількості учасників у Півфіналі, та від «1» до «6» у Фіналі, на короткий номер 7766 у часовому проміжку, визначеному для Голосування глядачів за оголошеннями ведучого Відбору (з моменту оголошення ведучим у прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA:Перший» про початок Голосування глядачів до моменту оголошення ведучим Відбору про закінчення Голосування глядачів), такому Абоненту надходить у відповідь SMS-повідомлення, що підтверджує участь у Голосуванні глядачів і зарахування голосу (у разі виконання Абонентом умов пункту5 Правил).
 • Якщо Абонент надсилає SMS-повідомлення поза офіційним часом проведення Голосування глядачів (до оголошення ведучим Відбору про початок Голосування глядачів або після оголошення ведучим Відбору про завершення Голосування глядачів) або якщо обробка SMS-повідомлення, надісланого Абонентом під час Голосування глядачів, здійснюється Оператором після завершення Голосування глядачів, такому Абоненту надходить у відповідь SMS-повідомлення, що попереджає про відсутність Голосування глядачів у цей час.
 • Якщо під час Голосування глядачів Абонент надсилає з одного номера телефону більше ніж 1(одне) SMS-повідомлення за 1 (одного) учасника (пункт5 Правил), такому Абонентові надходить у відповідь SMS-повідомлення про те, що голос Абонента вже зарахований, при цьому плата за направлення такого повідомлення у розмірах, що вищезазначені, знімається.

Механізм Голосування за допомогою Додатка

 • У період Голосування глядачів за оголошеннями ведучого Відбору (з моменту оголошення ведучим у прямому ефірі телеканалів «СТБ» та «UA:Перший» про початок Голосування глядачів до моменту оголошення ведучим Відбору про закінчення Голосування глядачів) Користувач Додатка має змогу віддати свій голос тому чи іншому учаснику Відбору. Користувач здійснює 1 натискання в стрічці із зображеннями всіх учасників, які беруть участь у зазначеному етапі Відбору, на зображення відповідного учасника, якому бажає віддати свій голос. Після виконання натискання відповідне зображення учасника із загальної стрічки учасників, які беруть участь у цьому етапі Відбору, з’являється в єдиному віконці в стрічці обраного Користувачем учасника. Після цього активним стає поле «Голосую», на яке необхідно натиснути Користувачу, щоб віддати свій голос за обраного учасника. Далі Користувачу необхідно відповідним чином відреагувати на повідомлення, яке з’являється на екрані пристрою Користувача: «Увага! Ти віддаєш свій голос за обраного артиста. Все так?», натиснувши відповідно «Ні», якщо Користувач бажає повернутися до процедури вибору учасника для віддання свого голосу, або «Все так» для остаточного підтвердження свого вибору.
 • У разі успішного Голосування за допомогою Додатка після натискання на «Все так»на екрані пристрою Користувача з’являється зображення обраного учасника із зеленою галочкою.

Якщо з будь-яких причин голос не був зарахований (наприклад, якщо раніше вже було зараховано SMS-повідомлення за цього учасника з цього номера телефону), то з’являється зображення учасника із червоним хрестиком.

 • Після цього можливість Голосування Користувача за допомогою Додатка блокується до початку наступного етапу Відбору.
 • Якщо глядач надсилає SMS-повідомлення, а потім з цього ж номера телефону голосує за допомогою Додатка, або навпаки, то зараховується лише 1 (один) голос за такого учасника (всі інші зараховані не будуть), який був зарахований першим, проте всі направлені SMS-повідомлення будуть підлягати сплаті.

 

 1. Додаткова інформація
  • Участь у Голосуванні глядачів шляхом надсилання SMS-повідомлення з кодом учасника Відбору від «1» до «8», або якщо кількість учасників буде зменшено – від «1» до цифри, що дорівнює фактичній кількості учасників під час Голосування глядачів у першому та другому Півфіналах, та від «1» до «6» у Фіналі на короткий номер 7766 означає, що Абонент ознайомлений та повністю згодний з умовами Правил та згоден отримувати SMS-повідомлення з інформацією будь-якого змісту, у тому числі з рекламною метою, що не суперечить законодавству України, від ТОВ «Старлайт Діджитал».
  • Інформація про умови та порядок Голосування глядачів у Відборі розміщується на вебсайті stb.ua та на вебсайтах www.corp.suspilne.media, www.eurovision.ua.
  • ТОВ «Старлайт Діджитал» має право вносити в односторонньому порядку зміни до будь-якого з положень Правил, про що глядачі Відбору повідомляються або в ефірі телеканалів «СТБ» та «UA:Перший» та/або на вебсайті телеканалу «СТБ» stb.ua, вебсайтах телеканалу «UA: Перший» www.corp.suspilne.media, www.eurovision.ua.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: