ДНК. Свої

«ДНК.Свої»-3 випуск 12: Герої нашого часу розшукують своїх рятівників

Проєкт «ДНК. Свої» з Тетяною Висоцькою продовжує соціальну місію з пошуку українців, з якими рідні та близькі втратили зв’язок через війну. У дванадцятому випуску журналісти проєкту розшукували побратимів і рятівників двох військовослужбовців, які ледь вижили під час бойових дій.

ДНК. Свої-3 випуск 12: Герої нашого часу розшукують своїх рятівників

До програми «ДНК. Свої» звернулися два військовослужбовці, які на фронті потрапили у дуже важкі ситуації і залишилися живі лише завдяки своїм побратимам. Проте, обидва втратили зв’язок зі своїми рятівниками і наразі прагнуть їх відшукати.

26-річний Дмитро Палієнко родом з Черкащини. Навесні 2022 року захищав Маріуполь. Але разом з побратимами потрапив під ворожий обстріл і отримав важкі поранення, через які і досі не може ходити. Тоді Дмитра витягли зі смертельної пастки його побратими. Нікого з них він з того часу не бачив.

Дмитро хоче знову побачитися зі своїми товаришами Владом і Сашком, які у той день також отримали поранення. А також дізнатися про долю інших своїх рятівників. А ще – відновити свої спогади.

«Я втратив частину спогадів, і багато чого не памʼятаю. Наразі пишу книгу про війну, щоб закарбувати свої хроніки оборони Маріуполя. Книга буде називатися «Кривава сповідь. Найкоротша весна». Я хочу відшукати своїх людей з ким пройшов війну, які врятували мене. Мені потрібна їхня допомога, щоб відновити хронологію подій», — розповідає Дмитро.

22-річний Георгій Раскалєй родом з Ірпеня. Доєднався до лав ЗСУ у 2022 році, тоді йому було 19 років. Навесні 2023 обороняв країну під Кремінною на Луганщині. Саме там у бліндаж, де перебував Георгій, попала ворожа міна.

«Далі я пам’ятаю лише зі слів моїх побратимів. Бо я втратив свідомість і прийшов до тями вже у Києві. Мене винесли з бліндажу, який завалило, відтягнули на точку евакуації. І звідти поїхав у медроту і звідти по госпіталях», — згадує військовий.

Більше на тему: Війна оголює бажання знати своє коріння: подробиці 10 та 11 випуску «ДНК. Свої»-3

Хлопець пережив 3 інсульти та зупинку дихання. Дуже важкі поранення припали на руку Георгія, і його мамі довелося приймати складне рішення.

«Найважче рішення, яке я прийняла у своєму житті, це був дозвіл на те, щоб Георгію ампутували руку. Бо врятувати її було вже неможливо. І я розуміла, що цим дозволом я просто перекреслюю його життя. Бо я знала, наскільки йому важлива та рука. Він багато років був масажистом, він грав на гітарі, і як йому надалі жити без руки, я навіть не уявляла», — розповіла мати Георгія.

Попри втрату кінцівки, Георгій продовжує займатися творчістю, складає музику, також пише книгу і вирішив навчатися на реабілітолога. Але своїм життям завдячує побратиму Володимиру, який був водієм у його бригаді і витягнув пораненого хлопця з бліндажу після вибуху.

«Це просто неймовірні герої, які в свої юні літа пережили вже всього на кілька життів. Ця програма не стільки про болючий досвід, скільки про силу духу, яка заряджає всіх навколо. Це саме той бік війни, де, попри все, життя перемагає», — говорить ведуча «ДНК. Свої» Тетяна Висоцька.

Яка доля спіткала побратимів Дмитра Палієнка, які врятували йому життя після обстрілу в Маріуполі? І чи вдалося відшукати військового Володимира, який витягнув з бліндажа Георгія Раскалєя?

Неймовірні історії мужності і жаги до життя дивіться у дванадцятому випуску «ДНК. Свої» на офіційному сайті.

Якщо ви також шукаєте рідних, з якими втратили зв’язок через повномасштабну війну, — пишіть на пошту dnk@slm.ua або телефонуйте за номерами гарячої лінії: +38(067)690–56–69, +38(067)690–56–91.

Читайте нас також у Viber і Telegram СТБ 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: