Детектор брехні

Чим небезпечно пригнічувати свої бажання і потреби?

Багатьом з нас відомо, що таке пригнічувати те чи інше бажання, почуття. Розуміючи, що за це можуть засудити, людина ігнорує цю потребу. А разом з цим і шкодить собі. Чому ми схильні придушувати, і як розібратися в собі, розповіла психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Єрохович.
 Механізм пригнічення починає вперше проявляти себе тоді, коли людина вперше відчуває сором. Це відбувається ще в дитинстві, навіть на прикладі ситуацій, коли дитина не встигає добігти до туалету. Уже в дорослому житті почуття сорому виникає при зіткненні з соціумом. Ті речі, які вважаються соціально неприйнятними люди починають пригнічувати у собі. А цей сором починає руйнувати людину.
 Таке пригнічення, безумовно, негативно позначається на людині. Це депресії, відчуття незадоволеності, тривога, гіркота, різні фізичні проблеми, такі, як болі або всілякі хвороби психосоматичного характеру.

В цілому, той, хто пригнічує в собі якісь бажання, потреби, почуття – нещасний. Він буде шукати вихід у чомусь іншому. Приміром, людина відчуває злість і агресію. Але замість того, щоб розібратися з цим, він може відчувати задоволення від перегляду жорстоких сцен насильства. Або така агресія найчастіше спрямовується на самого себе.

Щоб вибратися з цієї ситуації потрібно усвідомити те, що є певна потреба. Потрібно зрозуміти що це за потреба, прийняти те, що така проблема є. А далі просто розбиратися і аналізувати, що насправді людина відчуває, що хоче компенсувати.

Читайте також