Як зважитися піти від чоловіка-тирана
Тетяна Каширіна – героїня проекту «Детектор брехні» все своє життя жила поруч з тираном. Спочатку її бив батько, потім чоловік, а після, і другий чоловік. Чому жінки не йдуть від чоловіків-тиранів? Що не прирікати себе на муки і вирішиться піти від садиста? Про це журналісти сайту STB.UA поговорили з психологом Оксаною Єрохович.
Оксано, сімейне насильство – нерідке явище в нашому суспільстві. Але чому ж багато жінок продовжують терпіти це?
Корінь цієї проблеми часто криється в дитинстві. Швидше за все, ще дитиною жертва спостерігала таку поведінку в своїй сім’ї. Там, серед рідних, дитина вбирає всі моделі поведінки. Якщо батько б’є матір або дитини – це сприймається ним, як свого роду норма. Дитина не знає іншого прояву почуттів, крім такого. Так було і в героїні проекту «Детектор брехні» Тетяни. З дитинства вона змушена була жити з садистом, тому й свою життям свзяла з такою людиною. Жертви продовжують терпіти це в силу декількох причин. Часто жінка сама відчуває прихильність до тирана. Виправдовує його, вважаючи, що він зміниться, або помічаючи його хороші сторнони. Приміром, б’є, але заробляє гроші, або забезпечує дітей. Тоді, якщо жертву влаштовує така плата у вигляді побиття, то не потрібно нити, це ж ваш вибір. А якщо ні, тоді варто вже задуматися і припинити це.
Як же прекрастіть таку життям і знущання над собою?
Для початку важливо усвідомити, що це не нормальна поведінка по відношенню до вас. Що ви більше так не хочете жити. Важливо піти не тільки фізично, а психологічно. Адже якщо людина – тиран, то він не зміниться. Йдучи, йдіть, не даючи ні найменшого шансу на те, що вибачте, або повернетеся. Рішення має бути твердим.
Читайте також: Як дочці не повторити нещасну долю матері
Чого боїться жертва, не наважуючись піти?
По суті справи, жертва знає, як це – жити з тираном. Розуміє, що так більше не хоче. Але як по-іншому не знає. До того ж, немає впевненості, що зможе жити без звичної ситуації.
Як наважитися піти від садиста?
Варто продумати куди йти. Підтримка, безумовно, потрібна. Попросіть про допомогу около, друзів. Важливо не соромитися і не боятися говорити, навіть кричати про допомогу. Важливо знайти місце, де людина зможе набратися сил, повірити в себе. Не забувайте також про центри підтримки жертвам насильства, там можуть надати кваліфіковану допомогу!