Детектор брехні

Як побудувати гармонійні стосунки в парі, де жінка старше

Коханню всі віки покірні. Однак, є думка, що певні труднощі в парі, де старше жінка, все ж є. Психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Ероховіч розповіла, чи так це, і як побудувати гармонійні стосунки в союзі, де жінка старше.

Що приваблює молодих чоловіків вибирати собі пару серед більш старших жінок?

Однозначної відповіді немає. На це може бути безліч причин. Серед них важливу роль відіграє бажання хлопця отримати досвід. Тобто, молодий чоловік йде за досвідом, життєвим, досвідом у відносинах, і в тому числі, сексуальним досвідом.

У суспільстві нормально сприймається, якщо старше партнер, а от коли старше жінка – це зустрічає подив з боку соціуму, чому так?

Відносини, коли старший чоловік дійсно більш прийнятні з боку суспільства. Вони, можна сказати, більш природні. Адже зрілий чоловік шукає супутницю для продовження роду. Він готовий забезпечити її, а вона народить йому дітей. І це дійсно природніше. Тоді як у відносинах, де більш зріла жінка, оточуючі часто бачать користь.

З якими труднощами стикається пара, де старше жінка?

Однією з можливих психологічних причин, по якій молодих чоловіків тягне до зрілим жінкам є компенсація того, чого вони недоотримали в дитинстві. Модель таких відносин ясна – більш інфантильний хлопець потребує опіки, підтримки. Свого роду, відіграються якісь стосунки з матір’ю. Щось, чого молода людина могла недоотримати в родині. Так само і жінка, часто шукає в молодому хлопцеві можливість турботи, опіки над кимось.

Як зрозуміти, що у відносинах саме така модель?

Зріла жінка вирішує все за нього. Годує, опікає, піклується, радить, приймає всі рішення.

До чого може призвести така модель відносин?

Якщо це влаштовує двох – чудово. Якщо ж ні, то можливо розчарування і біль. Приміром, жінка може чекати, коли ж молодий обранець подорослішає, а він все ніяк не дорослішає. І навпаки, чоловік може-таки стати сильніше, як би, вирости. І тоді, логічно, що він знайде собі супутницю ближчу до нього за віком. Рівно як і жінка, зневірена чекати дорослішання супутника. Зрештою, теж може знайти собі ровесника.

Як уникнути подібного розчарування?

Часто велика різниця у віці зовсім не перешкода. Адже така модель відносин – договірна в чому. Ці відносини, чи що, більш усвідомлені. Кожен з партнерів повинен розуміти, чого він хоче від цього союзу. Ці очікування потрібно проговорити, внести ясність, щоб потім не було розчарування. Він може мріяти про дітей, а вона й не збирається народжувати йому їх. Щоб такого не сталося, все своїх очікування, бажання потрібно прямо висловити. І якщо це влаштовує двох – то все прекрасно.

Хоча у кожної пари, все-таки, це індивідуальна історія і свій підхід! Повторюся, любові всі віки покірні, потрібно любити і поважати один одного!

Також не пропустіть, у вівторок, 28 жовтня, о 20.00 свіжий випуск проекту «Врятуйте нашу сім’ю»: Як перевиховати чоловіка-скупердяя 

Video: Как построить отношения, если в паре старше женщина?

Психолог проекта «Детектор брехні» Оксана Ерохович рассказала, как построить гармоничные отношения в союзе, где женщина старше. С какими трудностями сталкивается пара, где старше женщина.

Читайте також