Детектор брехні

Як не допустити, щоб дитина стала жертвою збоченця

Проект «Детектор брехні» познайомив глядача з героїнею Марією Волощенко, яка в дитинстві стала жертвою збоченця, який узяв на себе зобов’язання хресного. Дівчина лише через дванадцять років наважилася озвучити страшну правду про родича. Як батькам застерегти дитину і не допустити, щоб він став жертвою збоченця? Про це журналісти сайту СТБ дізнавалися у психолога проекту «Детектор брехні» Оксани Єроховіч.

Оксано, чому діти приховують сильні емоційні потрясіння від батьків?

Порушена базова довіра в ранньому віці. Дитині простіше приховати від батьків інцидент, ніж довіриться і розповісти.

Як батькам зрозуміти, що щось не так з дитиною, коли насторожиться?

Дитина починає замикатися в собі, соромиться, ховається, ховає статеві органи, проявляє зайву увагу до статевих органів. Все це може говорити про те, що батькам варто насторожитися.

Чому в разі героїні так сталося, що вона не сказала батькам?

Марія не розуміла, що таке любов і як вона проявляється. Адже батьки їй цього не показали, не виявляли. Вийшло так, що перша людина, яка виявив до неї увагу, любов, турботу – це був той самий хресний. Дитина просто не знала, що це погано, неприпустимо. Для неї це була норма. Вона ось так сприймала і думала, що саме так дорослі повинні любити дітей.

Що робити батькам, якщо вони стали підозрювати, що з дитиною могло подібне статися?

Почати розмову потрібно з того, що ви завірите, що лаяти не будете. Що ви теж людина і таке може і з вами трапиться. Батьки повинні розташувати дитини до відвертої розмови, до довіри, а не залякати його.

А як батькам застерегти дитину, як не допустити, щоб дитина стала жертвою збоченця?

Дуже важливо, щоб батьки говорили з дитиною. Потрібно донести, що статеві органи – це інтимна зона. Провести розумну межу, пояснити, що показувати їх можна тільки батькам, а в інших випадках – це неприпустимо. Можна говорити на ці теми у формі казок, історій, де такі ситуації відбуваються з героєм, і на прикладі героя донести, як правильно вчинити.
Важливо також, щоб дитина не тільки розуміла, що не можна допускати зайвої уваги сторонніх до інтимній зоні, а ще й знала, що в такому випадку робити і як себе відстояти. Потрібно навчити дитину, щоб вона не боялась говорити: «Не торкайся до мене», «я розповім батькам», «я поскаржуся виховательці», «мені не приємно» тощо.
В таких питаннях, безумовно, краще попередити ситуацію і заздалегідь поговорити про такі речі.

Читайте також