Детектор брехні

Як стати героєм, не здійснюючи епатажних вчинків, і не ризикуючи життям

Цього понеділка, 13 жовтня, героєм проекту «Детектор брехні» став Олександр Шапик, який здійснював неординарні вчинки, пов’язані з ризиком для життя, просто, щоб привернути до себе увагу. Психолог проекту «Детектор брехні» Оксана Єроховіч, розповіла, чому деякі люди здійснюють епатажні вчинки, і як можна по-іншому отримати бажану увагу.

Оксано, розкажіть, будь ласка, чому деякі люди, подібно герою проекту «Детектор брехні», привертають до себе увагу настільки епатажними вчинками?

Епатажна, демонстративна поведінка – це спосіб реалізувати себе. Це проблема з дитинства. В разі нашого героя, батьки давали дуже багато свободи, багато чого дозволяли. Батьки – перші соціально значущі постаті у житті дитини. З їх допомогою дитина відчуває межі і норми. У разі героя, свободи було настільки багато, що цього кордону він не відчував. Це не означає, що потрібно забороняти все, важлива золота середина. Батькам слід приділяти більше увагу якимось нормам, правилам. Інакше, буде як у героя – порушені моральні рамки. Тому він шукає уваги.

Тобто, людина просто хоче уваги?

Труднощі саме в тому, що людина не знає, чого хоче. Можливо, визнання, уваги. Але простими словами, похвалами потреба не задовольняється.

Чому саме такий спосіб, часто навіть пов’язаний з ризиком для життя?

Отримати визнання або славу, ставши відомим художником, музикантом, спортсменом – це довгий і важкий шлях. А епатажну поведінку – це просто!

А як, по-іншому, без ризику для життя, чи не виставляючи себе на посміховисько завоювати увагу, визнання?

Можна довго думати, як звернути увагу на себе, що б такого неординарного зробити. А можна подивитися, кому допомога потрібна і допомогти. І бути героєм кожен день. Можливо, поруч сусідці потрібна допомога, або власним батькам.

Людина таким способом компенсує цю нестачу уваги?

Людина отримає самоповагу. Цим цілком можна задовольнити ось цю потребу в значущості, визнання.

Читайте також