Детектор брехні

«У цьому сезоні серед наших героїв не буде педофілів, вбивць та зоофілів», – керівник проекту Анастасія Безрук

П’ятий сезон соціально-психологічного проекту «Детектор брехні», який стартує на СТБ 27 січня, обіцяє бути ще більш вражаючим. Про це в ексклюзивному інтерв’ю сайту СТБ розповіла керівник найчеснішої програми в Україні Анастасія Безрук.

Ми, нарешті, дізнаємося, яких героїв побачать глядачі СТБ у «кріслі правди» у п’ятому сезоні? Які курйози траплялися у студії «Детектору брехні»? А також наскільки важко було знаходити героїв для нового сезону?

Анастасіє, розкажіть, яких героїв побачать глядачі у новому телесезоні?

Лозунг нового сезону програми – «Правда проб’ється». Часто люди схильні у своїх проблемах звинувачувати оточуючих. У попередніх сезонах до нас приходили люди, які відчували дискомфорт, образи тощо через власні родини, батьків, дітей і саме їх у цьому і звинувачують. Цього ж сезону, до нас звернулися люди, які відчувають, що вони і є проблема їхніх родин, що саме їхні вчинки часом ламають долі найрідніших. І для багатьох  наших учасників цього сезону було дуже важливим побачити себе зі сторони. Адже тільки так можна розпочати роботу над собою та змінювати себе на краще!

65768

Епізод з програми

Вперше в історії проекту, такого не було в жодній адаптації програми у всьому світі, в нашій студії відповідати на поліграфі будуть з самого початку і батько, і син. Вони гратимуть в одну гру, і їхні відповіді зараховуватимуться на спільний виграш. Якщо хтось з них збреше, то проект скінчиться для них обох. Такий експеримент нам був потрібен для того, аби відновити між ними довіру і змусити, нарешті, сказати правду один одному.Адже колись батько залишив сина у притулку, а на старості років, зрозумівши, що він один, чоловік намагається змусити покинутого ним хлопця стати йому законним сином. Драматична історія з непередбачуваним фіналом! Її не можна пропустити!

Чи прийдуть на поліграф незвичайні герої?  

До нас в студію прийде дуже цікава дівчина – колишня учасниця руху FEMEN, яка до того ж є расисткою. Її історія дуже відповідає лозунгу програми «Правда проб’ється», адже на проект вона прийшла з купою образ на життя та на оточуючих її людей. В ефірі ми зробимо усе можливе, аби вона пішла з програми вже зовсім іншою людиною. Ми називаємо цю історію «оголення душі учасниці FEMEN».

Також до студії детектору в цьому сезоні прийде українська жінка, яка знайшла сенс у релігії ісламу, і вважає, що її неповнолітні дочки мають зробити те саме. У студії вона разом з ведучим спробує розібратися, чи варто нав’язувати свою точку зору, якщо  вона і сама до кінця не визначилася з життєвими цінностями.

До того ж до нас у студію приїдуть двоє чоловіків з обмеженими фізичними можливостями, один з них на милицях, а інший на інвалідному візку. Це дві історію в яких ми розкажемо з якими проблемами та незручностями доводиться стикатися їм у повсякденному житті: відсутністю пандусів у громадських місцях, транспорті, з нерозумінням їх з боку суспільства тощо. Ці двоє героїв абсолютна протилежність один одному – один скаржиться на життя і вважає, що йому всі винні, а інший, незважаючи на постійні проблеми та невезіння, намагається від життя брати все, навіть став чемпіоном з пауерліфтингу. Завдяки детектору ми дізнаємося шокуючу правду про те, як живеться людям з обмеженими можливостями, та які проблеми у таких родинах найактуальніші!

Аби розібратися у родинних проблемах до студії «Детектору брехні» прийдуть чоловік та дружина, які невтомно підозрюють один одного у зрадах. І під час гри, просто у студії з’ясується, що закохані – між собою кузени, які виховують п’ятьох дітей, двоє з яких спільні. Шокуюча історія незвичайного кохання!

Які зміни чекають на глядачів у новому сезоні проекту?

Акцент цього сезону у тому, що цього разу ми відкриватимемо правду про учасників не лише їхнім родинам. Ми відкриватимемо героям очі на самих себе! А подивитися на себе збоку, зрозуміти свої помилки – це дуже важко, і інколи, без чиєїсь допомоги зробити висновки самостійно просто не можливо.

56467

Епізод з програми

Чи траплялися курйози під час зйомок проекту?

Траплялися різноманітні смішні ситуації. Наприклад, готуючись до зйомок у нашій гримерці зіткнулися водночас расистка і мусульманка до якої в групу підтримки прийшов афроамериканець. В учасниці-расистки була просто істерика. Вона кричала, що не буде з ними сидіти в одному приміщенні. Але нічого, все ж таки їй довелося це пережити, і вкінці вона навіть зрозуміла, що расизм – це не є добре.

А взагалі, смішних курйозів як таких не було, або якщо бувають, то рідко, адже у нас дуже серйозний проект. Люди відкривають свої трагедії, таємниці і тут вже далеко не до усмішок.Та головним є те, що наші учасники попри все, що їм доводиться пережити у студії під час запису, часом і після проекту, вони залишаються нам вдячними. І для нашої команди  – це і є щастя!

2344567877

Епізод з програми

Наскільки важко було відшукати такі незвичайні історії?

Шукати людей, героїв для нашого проекту дуже важко. Бо не кожен наважиться відкрити свої проблеми на всю країну! Тож до студії потрапляють лише ті люди, яким і справді вкрай важливо змінити своє життя.  І ми беремося лише за ті історії, де відчуваємо, що людина хоче змінитися в першу чергу сама! Без насилля з нашого боку.

На відміну від попередніх сезонів, яким буде цей сезон?

Ще більш емоційнішим та відвертішим. Ми піднімемо багато соціально важливих тем: расизм, життя людей з обмеженими фізичними можливостями, життя з діагнозом ВІЛ та СНІД, самогубство дітей і як це пережити батькам, як реагувати, якщо ваші діти зізнаються у нетрадиційній сексуальній орієнтації, сімейні чвари через ревнощі та багато іншого.

Переконана, кожен із випусків нового сезону нікого не залишить байдужим! Адже на прикладі життєвих історій наших героїв та завдяки порадам, що озвучуються у студії кожен глядач зможе змінити і власне життя на краще.

Юлія Жовнір