Марина Боржемська про вітаміни
Тренер проєкту «Зважені та щасливі»-9 Марина Боржемська рекомендує всім переглянути свій раціон. У холодну пору року організм вимагає більшої кількості корисних речовин і вітамінів. Тому важливо харчуватися збалансовано і правильно. Особливо якщо ви на стадії скидання ваги і схуднення.
Марина Боржемськая знає все про те, як правильно збагатити свій організм вітамінами, що для цього необхідно їсти і скільки тренуватися. Тому жінка розповідає про 7 поживних речовин, без яких запустити всі процеси буде вкрай складно. А для того, щоб бути здоровим і підвищити якісно свій імунітет, необхідно додати такі елементи у свій раціон.
Більше на тему: Як боротися з післяпологовим діастазом, розповіла Марина Боржемська
Залізо
Залізо є одним з найважливіших мікроелементів, який входить до складу гемоглобіну — білка крові. Без нього неможливе перенесення кисню з легенів в інші органи. Про нестачу заліза ви можете зрозуміти, якщо у вас є анемія, хронічна втома, головний біль, проблеми зі сном.
Що їсти: червоне м’ясо, печінку, цільнозернові крупи, бобові, горіхи, молюски, броколі і шпинат.
Йод
Йод — це другий після заліза мікроелемент, визнаний необхідним для життя людини. Щитовидна залоза працює завдяки йоду. Вона регулює метаболізм людини. Про нестачу йоду свідчить набряклість і зайва вага.
Що їсти: морську капусту, креветки, тріску, квасолю, варені яйця, печену в мундирі картоплю, грудку індички, журавлину, полуницю і чорнослив.
Вітамін D
Цей вітамін ще називають вітаміном сонця. Він майже не міститься в їжі, зате в максимальних дозах виробляється при впливі на людину сонячних променів. При нестачі вітаміну D у дітей розвивається рахіт, слабкі кістки, біль в м’язах, постійна втома, розвиток серцево-судинних захворювань. У дорослих це пригніченість, депресії, поганий настрій, слабкість. Фізичні недуги проявляються в болях спини, голови, м’язів.
Що їсти: риб’ячий жир, петрушку, яєчний жовток, вершкове масло, сир, ікру, печінку.
Вітамін В12
Цей вітамін має велике значення для формування крові. Він прямо впливає на мозок і нервову функцію. Кожна клітина в нашому тілі потребує вітаміну B12, щоб нормально функціонувати. Бліда жовтувата шкіра, слабкість, поколювання в руках і ногах, порушення координації, поганий настрій, погіршення зору — це все говорить про те, що потрібно здати кров і перевіритися на брак вітаміну B12.
Що їсти: яловичу і телячу печінку, серце, нирки. Сардини, оселедець, сою, сир тофу, шпинат, пророщену пшеницю, листя салату, шпинат, горіхи, мідії.
Вітамін А
Вітамін А прямо впливає на нашу красу. Саме він формує пружність шкіри, її еластичність. Більш того, цей вітамін служить хорошою профілактикою утворення пухлин. Якщо у вас знизився імунітет, ви часто захворієте, погіршився зір — це також є причиною нестачі вітаміну А.
Що їсти: фрукти і овочі помаранчевого кольору (моркву, гарбуз, курагу, абрикоси, персики). Також високий рівень вітаміну А містить печінка, горох, болгарський перець, печінка тріски.
Кальцій
Кальцій завжди відповідає за наші кістки. Також прямо впливає на ріст м’язової маси, регулює кровоносну і нервову систему. Якщо погіршився стан зубів, лущиться шкіра, ламаються нігті і випадає волосся — це пряма ознака того, що кальцію в вашому організмі вкрай мало.
Що їсти: макове насіння, сир пармезан, тверді сорти сирів, квасолю, кунжут, горіхи, мигдаль, бринзу, зелень, капусту, молочні продукти.
Магній
Цей мінерал допомагає нашому організму відчувати себе здоровим і повним життєвої сили. Він зміцнює кістки, регулює рівень цукру в крові. При нестачі магнію з’являється підвищена дратівливість і тривожність, депресивний стан. Також порушується сон і постійно хочеться спати.
Що їсти: насіння гарбуза і сам гарбуз, насіння соняшнику, боби, листові і зелені овочі, кінзу, чорну квасолю, авокадо, горіхи кеш’ю, чорний рис.
Дякуємо!
Тепер редактори знають.