Зважені та щасливі

Вячеслав Узєлков розповів, що робити, якщо вага зупинилась

Вячеслав Узєлков часто стикається з необхідністю корегувати вагу, у зв’язку зі спортивною кар’єрою, і знає всі тонкощі і нюанси схуднення. Журналісти сайту STB.UA вирішили поцікавитися у Слави, що робити, якщо стикаєшся з найнеприємнішою проблемою, на шляху до ідеальної фігури – зупинка ваги.

Вячеславе, так іноді відбувається, що людина худне, досягає результатів, а потім, раптом, вага зупиняється. Чому?

Є насправді кілька аспектів такого явища. Існує таке поняття, як комфортна, нормальна вага. Це та межа людини, той оптимальний для життя вага, нижче якого він не падає. Ось, наприклад, моя категорія 70 кг, важу в реальному житті я 93 кг. Коли скидаю до 81кг, то вага стопориться. Тоді потрібно вдаватися до хитрощів, «ламати» вагу. Щоб почався другий етап скидання ваги. Більш детально розповім пізніше, на своєму прикладі і прикладі учасників проекту.

Але якщо до цього «межі» ще явно далеко?

Звичайно, якщо людина важить 150 кг і скинула тільки 1 кг, а вага зупинився, то зрозуміло, що це не його межа. Тоді це означає, що людина припускається якоїсь помилки.

Які помилки призводять до ефекту зупинки ваги?

Це може бути неправильне харчування, неправильне фізичне навантаження, зневоднення. Це потрібно корегувати з дієтологом, тренером.
Я вважаю, що перебір у всьому – це погано. Часто люди заглиблюються або в дієти, або в тренування, це стає нав’язливою ідеєю, і тоді нічим хорошим це не закінчиться. Це і анорексія, і дистрофія, і проблеми зі здоров’ям. Приміром, я не прихильник дієт. Слухаю себе. Якщо мені хочеться шоколад, то я його з’їм. Головне не зловживати нічим у житті. Ні схудненням, ні їжею. Все має бути правильно і в міру.

А що робити, якщо стикаєшся з проблемою цього бар’єру, і хочеться хоч трохи, але все ж, ще скинути?

Учасники проекту іноді стикаються з таким, вони доходять до якоїсь межі і в розпачі, що більше не скинуть. Але я їм допомагав подолати цей бар’єр. Це можливо!

Можна розглядати зупинку ваги, як нормальний етап?

Я скажу більше, в нашому кліматі норма – це набір ваги на зиму. Організм захищається від холоду, накопичує ресурс. Мені важко скинути вагу восени і взимку.

Як уникнути зупинки ваги і як її подолати?

Людина повинна сама розуміти, що таке може статися. Якщо морально це тисне, то це стане психологічною проблемою. Тоді важливо, щоб близькі та рідні підтримали. Це дуже важливо. Тоді людина зможе впоратися на психологічному рівні з проблемою, і вага знову зрушить далі. Цей стрес потрібно подолати.

Іноді в рамках проекту учасники їхали додому, спокушались, а повертаючись, показували кращі результати на зважуванні. Чому так відбувалося? Це теж пов’язано з подоланням стресу?

Це просто пояснити, коли вони на базі, то вони в постійному стресі. І тоді вага стабільна, він не знижується. Коли вони відволікаються, міняють обстановку, то бар’єр легко долається. І вага падає далі.

А зміна діяльності допоможе?

Так! Зміна плану тренувань, зміна заняття. Якщо раніше був біг, то поміняти на плавання, або велосипед. Інший напрям – це все дозволяє зрушити з мертвої точки, щоб вага почав падати далі!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Image00001итьбю

Licensor’s website www.endemolshmine.com

Дякуємо!

Тепер редактори знають.