«Один за всіх»: досягнення проекту за 6 років
Гостросоціальний проект «Один за всіх» не просто розповідає історії, а й прагне до того, аби винні були покарані, а ті, хто потребує допомоги, її отримали. І результати дійсно вражають: 24 кримінальні справи, 10 випадків позбавлення волі та 20 біологічних родичів, які змогли знову зустрітися завдяки проекту. Чим ще може пишатися «Один за всіх»?
Ще на тему: Керівник проекту «Один за всіх»: Новий сезон стане особливим
За 11 сезонів і 6 років в ефірі проекту «Один за всіх» вдалося домогтися таких цифр:
- порушено (заведено) кримінальних справ – 24
- перебувають у місцях позбавлення волі – 10
- найнято адвокатів (на захист інтересів дітей) – 2
- виправдано осіб – 7
- знайдено житло – 8
- знайдені біологічні родичі – 20
- поставлені на контроль (облік) у соц. службі – 30
- встановлено батьківство (тест ДНК) – 10
- позбавлені батьківських прав – 10
- матеріальна допомога героям програм (збір коштів), які потребують дорогої медичної допомоги (лікування, операції, медикаменти) – 25.
Одним із найбільш важких і резонансних став випуск про «ніжинських садистів», який глядачі побачили в 11 сезоні «Один за всіх». Керівник проекту Роман Панасенко зізнався, що пишається цією програмою, адже завдяки згуртованим діям команди «Один за всіх» і чиновників, котрі сумлінно виконують свою роботу, вдалося домогтися справедливого покарання і врятувати дитину.
«Це страшна історія про те, як на очах у матері, яка не чинила ніякого опору, сусід на смерть забив її 2-річну доньку. Скажу чесно, поки ми писали випуск, я сам виходив кілька разів із редакторської – настільки було складно дивитися. Програма стала наймоторошнішою за минулий сезон. Коли показали змонтовану версію керівництву, всі були в заціпенінні. У багатьох були сльози на очах, – розповідає Роман Панасенко. – Я вважаю, що ми зробили все, щоб людина, винна у смерті цієї дитини, була покарана. Після виходу програми в ефір був організований масштабний мітинг, на який ми поїхали. Був відсторонений керівник служби у справах дітей, який мав контролювати цю сім’ю. Крім того, ми знайшли для 5-річної сестрички загиблої дівчинки прийомних батьків, тому вона не в інтернаті. Для нас було принципово, щоб дитину не повернули рідній матері, адже, по суті, вона брала участь в скоєнні цього жахливого злочину».
«Один за всіх» посприяв тому, що Галину Єсипенко, мати, яка осторонь спостерігала, як вбивають її дочку, позбавили батьківських прав. Крім того, їй висунуто звинувачення за ст. 166 КК України – злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки. Судове засідання відбудеться 1 жовтня. Якщо провина Галини буде доведена, їй загрожує від 2 до 5 років позбавлення або обмеження волі.
Дивитись онлайн 9 випуск Один за всіх-11 – Ніжинські садисти
Також керівник проекту згадав зворушливу історію Романа Ткаченка – молодого хлопця з важкою патологією тазостегнового суглоба:
«Рома звернувся до нас із проханням допомогти йому в лікуванні. Але коли ми почали розбиратися в історії цього хлопця, зрозуміли, що він самотній. І що, крім лікування, Рома все життя мріяв знайти свою маму. Ми просто не могли залишитися осторонь і почали пошуки. Зустріч Роми і його мами вперше за 20 років відбулася в нашій студії. Це справді було дуже зворушливо. А після виходу програми глядачі за добу перерахували на рахунок хлопця майже 240 тис. грн. Для мене це доказ того, що наші люди не байдужі, перейнялися історією нашого героя, а ми – виконали свою місію. Ми зробили все для того, щоб Рома не став інвалідом і не потрапив в інвалідне крісло».
Дивитись онлайн 12 випуск Один за всіх-11 – Привіт з Афганістану
Не пропустіть прем’єру 12 сезону «Один за всіх» вже 2 вересня!