Один за всіх

Дмитро Карпачов: Головне завдання ведучого – бути собою

Гостросоціальний проект «Один за всіх» вже 5 років в ефірі телеканалу СТБ. Кожен випуск програми – резонансна історія, яка не залишається без уваги телеглядачів. Про ці історії розмовляють, їх обговорюють, а головне – вони навчають. Незмінний ведучий Дмитро Карпачов разом з експертами детально розбирають складні ситуації не тільки щоб з’ясувати причини, але і знайти рішення проблеми. Про головне завдання проекту, а також про те, чим «Один за всіх» корисний для телеглядачів, розповів Дмитро Карпачов.

Інтерв’ю з ведучим Один за всіх Дмитром Карпачова

Читайте також: Дмитро Карпачов йде з СТБ

Дмитро, ви вже 5 років є беззмінним ведучим програми «Один за всіх». Скажіть, що змінилося в проекті за останні роки? Чим особисто на вашу думку він став краще?

Я вважаю що програма була хорошою з самого початку. Зміни потрібні, коли продукт не досконалий, а проект «Один за всіх» повністю виконує свою функцію. Крім того, робить це добре, як в перших випусках, так і зараз.

Програма допомагає виключно героям проекту чи змінює погляди людей на ту чи іншу проблему більш глобально?

Звичайно ж програма допомагає і глядачам, адже вона ще й формує світогляд. Ми піднімаємо питання, які прийнято замовчувати. Я вважаю, що головна функція «Один за всіх» в першу чергу освітня. У широкому сенсі цього слова.

В рамках однієї програми ви можете спочатку підтримати героя, а потім привести ряд досить неприємних для нього фактів та свідчень. Це якийсь психологічний хід?

Я вважаю, що це перш за все питання бесіди. Коли людина відкрита та каже щось хороше, ми на це реагуємо добре. Коли щось погане – реагуємо погано. Цілком нормальна динаміка будь-якої розмови. От якби я почав вам хамити, ви б теж себе почали вести якось інакше.

Інтерв’ю з ведучим Один за всіх Дмитром Карпачова

Дуже часто в студію приходять досить специфічні особистості. Як вам вдається тримати себе в руках, коли герої починають вести себе абсурдно?

Так тільки здається. Насправді, я вкрай рідко тримаю себе в руках. Адже головне завдання будь-якого ведучого – це бути собою. А оскільки в рамках проекту «Один за всіх» я в першу чергу людина, а тільки потім психолог – я можу собі дозволити непрофесійні, але цілком природні людські реакції. Якщо мене щось дратує – я злюся.

У соцмережах часто з’являються негативні коментарі про те, що гвалтівників та психів виставляють на огляд всій країні. У чому реальна користь того, що цих персонажів роблять публічними?

Те, що життя гвалтівників та психів стало надбанням всієї країни – це побічний ефект, а головне завдання програми – піднімати існуючі проблеми. Звичайно ж ми можемо мовчати та не показувати, наприклад, педофілів. Але ж це проблема, яка існує і з нею треба щось робити. І це проблема не тільки правоохоронних органів. Це справа кожної людини у якої є дитина. А ще це проблема дітей, які з цим зустрічаються. Було б добре, щоб всі знали, що якщо це сталося, є сенс попросити про допомогу.

У студії «Один за всіх» часто бувають діти. Чи не посилює публічне обговорення їх проблеми отриману раніше психологічну травму?

Кожен випадок унікальний. Точно можу сказати одне – якщо дитина прийшла та просить про допомогу, то у неї вже психологічна травма. І тоді виникає питання: або не допомагати йому, боячись її посилити, або все-таки допомогти. А потім, якщо збільшення відбулося, допомогти з цим впоратися.

Інтерв’ю з ведучим Один за всіх Дмитром Карпачова

Ви вже стільки років працюєте ведучим, чи впливає це якось на вашу роботу практикуючого психолога? Буває таке, що до вас, приходять герої проекту або телеглядачі?

Герої ні, а ось глядачі бувають. Хоча, не думаю що це є визначальним фактором. Я ніколи не питаю у клієнта чи прийшов він до мене, тому що побачив по телевізору. Коли до мене звертаються за допомогою, мені без різниці звідки ця людина про мене дізнався. Головне розібратися з його проблемою та допомогти її вирішити.

В своєму Instagram ви публікуєте поради: як правильно любити дитину, як допомогти йому адаптуватися в новому колективі і т.д. Коли у вас з’явилася ідея записувати подібні ролики і що спонукало вас почати цим займатися?

Я почав замислюватися над цим кілька років тому. Ми витрачаємо 16 років свого життя на те, щоб чогось навчитися. Але нас не вчать, як будувати відносини та виховувати дітей. Оскільки в силу професії я володію цими знаннями та можу цікаво про це розповісти, я вважаю, що це потрібно робити.

Читайте також: Роман Панасенко: «Проект «Один за всіх» не залишає своїх героїв»

Читайте більше цікавих новин у Viber та Telegram СТБ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте також

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: