Один за всіх

Псевдо-благодійна організація обдурила сім’ї хворих дітей

Всі ми не раз бачили оголошення з проханням допомогти смертельно хворій дитині. Але куди насправді йдуть зібрані волонтерами кошти? Скільки можна заробити в Україні на псевдо-благодійності? І як зробити так, щоб ваші пожертви потрапили за призначенням? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся з програми «Один за всіх», яка вийде в ефір каналу СТБ 7 квітня в 20:00.

У студію програми прийдуть дві сім’ї, в яких ростуть тяжкохворі дітки. Батьки навіть не підозрювали, що для лікування їхніх малюків ведеться збір кошті. Дніпропетровська благодійна організація «Колиска життя» вирішила заробити на людських бідах.
Лілія ростить маленького Владика самотужки. Коли дитині було два місяці, йому поставили діагноз «гідроцефалія» та ДЦП. Батько хлопчика залишив їх, але ця тендітна молода жінка не здається. Кожні два місяці малюкові необхідно проходити курс реабілітації, який коштує 20 тисяч гривень. Необхідні кошти збирають буквально по гривні. І тут …
«Я випадково дізналася, що фотографія моєї дитини й інших дітей розміщена на стенді невідомої благодійної організації, яка збирає кошти нібито для допомоги цим малюка», – розповідає Лілія, ледве стримуючи сльози.
Мама 12-річної Марійки, Людмила Протоварова, теж прийшла у відчай від наруги над їхнім горем: 

«Волонтери організації нам навіть не зателефонували!», – каже Людмила, яка вже багато років не здається і шукає кошти на дороге лікування для своєї дівчинки. Адже маленька оптимістка Маша дуже хоче вирости і стати хорошим лікарем …

Але керівник благодійної організації Сергій Чернявський всі звинувачення відкидає.
«Ми щиро хотіли допомогти. На фото, розміщеному на стенді, не тільки Владик і Марійка. За місяць діяльності нашого фонду вдалося зібрати тільки 13 тисяч гривень», – стверджує засновник фонду і запевняє, що грошей не вистачило б на всіх, тому вони їх передали … але іншій родині.
У ході передачі ведучий Дмитро Карпачов з’ясує, скільки платили за нібито волонтерську праця засновники організації. Експерти проекту розкажуть, які документи обов’язково повинні бути на руках у волонтерів, які збирають кошти на лікування прямо на вулиці. А журналісти програми проведуть власний експеримент, щоб з’ясовувати який прибуток, насправді, могли отримати псевдо-благодійники.
Але це не єдина шокуюча історія, яку ви почуєте у цій програмі. Історія українського «мауглі», який став «живою іграшкою» в руках своїх батьків, нікого не залишив байдужим. 4-річний Євгенко живе у лісі. Замість оселі у нього землянка, а замість друзів – собака Нора і дикі лісові звірі. Як вийшло, що за живих батьків маленький хлопчик виявився приречений на життя в нелюдських умовах?
Не пропустіть у неділю, 7 квітня, о 20:00 в програмі «Один за всіх» на телеканалі СТБ!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: