Історія першого конкурсу Євробачення (ВІДЕО)

Телеканал СТБ

Перший конкурс Євробачення відбувся 61 рік тому в швейцарському місті Лугано. Тоді, у 1956 році  лише сім країн взяли участь – Бельгія, Голландія, Італія, Люксембург, Франція, ФРН, Швейцарія. Перемогу здобула представниця країни-господині конкурсу швейцарка Ліз Ассіа з піснею французькою мовою «Refrain».Handmade Software, Inc. Image Alchemy v1.13Конкурс, який тривав 1 годину і 40 хвилин вів Лоенгрін Филипелло. Відзначимо, що перше Євробачення було не теле-, а радіопередачею. У студії було лише кілька камер, адже не у всіх європейців на той час був вдома телевізор.

Цікаво, що конкурс Євробачення з’явився в результаті перетворення італійського фестивалю Сан-Ремо. Марсель Бесон, який дуже любив цей проект, бачив у конкурсі можливість об’єднання націй у нелегкий повоєнний час. І донині в Італії існує фестиваль Сан-Ремо, переможець якого і відправляється представляти Італію на самому Євробаченні.

Хоча конкурс записали для телевізійного мовлення в деяких європейських країнах, на сьогодні не залишилося ні однієї копії, крім повторного виступу Ліз Асії в кінці конкурсу. Це унікальне відео ви можете подивитися прямо зараз: