Антикітерський механізм: що це і чому Google зробив Doodle в його честь?

Телеканал СТБ

Популярна пошукова система Google піклується про користувачів і звертає їхню увагу на важливі події у світі за допомогою Doodle. Сьогодні це історична дата – 115 років від дня знахідки антикітерський механізму. Що це таке і чому про його існування потрібно знати кожному – читайте у нашому матеріалі.

Читайте також: Маршалл Маклюен – хто це і чому Goole присвятив йому Doodle

4(395)

Антикітерський механізм – це, по суті, перший у світі комп’ютер. Він служив як календар, а також астрономічний, метеорологічний, освітній і картографічне пристрій.

Як повідомляє Вікіпедія, це найдавніший зразок аналогового обчислювального пристрою, перший відомий механічний Всесвіт, планетарій і астрономічний годинник. Він містив не менше 30 бронзових шестерень у дерев’яному корпусі, на передній і тильній сторонах якого розміщувалися бронзові циферблати зі стрілками.

4066

Особливість антикітерський механізму в тому, що він також показував положення Сонця, Місяця (включаючи фазу), визначав сонячні та місячні затемнення, а також дати значущих грецьких ігр та свят.

257_3

Вчений Майкл Райт, який педантично вивчав антикітерський механізм, заявив, що цей пристрій моделювалюв рух не тільки Сонця і Місяця, а й п’яти відомих у давнину планет – Меркурія, Венери, Марса, Юпітера і Сатурна. Але достеменно це поки невідомо.

Знахідка Антикітерський механізму стала сенсацією 1901 року. Пристрій виявили нирці серед останків стародавнього торгового судна, затонулого тисячі років тому в Егейському морі.

o_1270067

Дослідження Антикітерський механізму за допомогою технології РТМ.

Антикітерський механізм настільки непростий, що його дослідження проводять до цього дня. Як тисячі років тому стародавні греки могли винайти подібний пристрій – залишається загадкою.