Обряди на Чистий четвер 2017

Телеканал СТБ

У 2017 році Чистий четвер припадає на 13 квітня. Тобто вже сьогодні цей відповідальний день! Ми розповіли вам, які є прикмети і звичаї на Чистий четвер. А тепер розповімо про те, які обряди слід провести, щоб зберегти і залучити благополуччя і здоров’я в вашу родину!

Читайте також: звичаї і прикмети на Великдень 2017

Які обряди на Чистий четвер 2017 допоможуть залучити достаток та благополуччя? Дізнайтеся у матеріалі!

Які обряди на Чистий четвер 2017 допоможуть залучити достаток та благополуччя? Дізнайтеся у матеріалі!

Напевно ви вже знаєте, що саме цей день Страсного тижня відповідає за очищення не тільки будинку і тіла, а й душі. Багато століть наші предки, дочекавшись Чистого четверга, не тільки прибирали у дворі та домівці, але і вчиняли спеціальні дії, які зміцнювали здоров’я, захищали сім’ю та господарство від впливу злих сил.

Як відомо, починати день заведено з купання до сходу сонця, але цей процес також славиться додатковими обрядами. Кожен член сім’ї, скупавшись, зістригав трохи волосся, аби воно росло здоровим і красивим.

Читайте також: Чистий четвер 2017: що можна і що не можна робити

Вмиватися ж, за народними повір’ями, варто зі срібла, для цього ви можете кинути срібну монетку в ємність з водою або вмитися зі срібної ложки. Такі прості обряди у Чистий четвер зміцнюють здоров’я та красу.

Очистити енергетику будинку допоможе свічка, принесена з церковної служби. У Великий четвер вона володіє ще більшою силою.

Для того, щоб в будинку був достаток, у Чистий четвер варто тричі перерахувати всі гроші (ранком, в обід та ввечері).

Особливою силою цього дня володіє і сіль, яка називається четверговою. Кожен член сім’ї, після купання, повинен кинути жменю солі до горщика, так вона стає оберегом будинку на майбутній рік. Для того, щоб збільшити її силу, вона запікалася у печі та освячувалася у церкві. Таку сіль можна застосовувати для очищення приміщення: трохи солі пересипати до чашки, поставивши до неї свічку, і обійти будинок, читаючи молитву.

З давніх-давен вважається, що прибирання у Чистий четвер допоможе знайти давно загублені речі, більш того, прибираючи, можна привернути судженого! Для цього, під час прибирання, залишайте трохи місця у кожній кімнаті для речей майбутнього коханого, а також придбайте капці, поставивши їх носками у сторону будинку.

Читайте також: обряд «Повна чаша» на Чистий четвер для достатку в домі

Хорошого Вам Чистого четверга!