1 квітня – день сміху, день птахів і пробудження домового!

Телеканал СТБ

Сьогодні, 1 квітня святкується День Сміху (День дурня). Цього дня чекають не тільки тому, що гряде весна і теплі-теплі дні. У День Сміху прийнято жартувати, розігрувати своїх друзів і близьких, а ще багато сміятися. Ми навіть підготували для вас смішні привітання, жарти і картинки на 1 квітня. Але в цей день є ще кілька свят, які варті уваги! Читайте, які свята 1 квітня відзначають у всьому світі сьогодні.

1. Міжнародний день птахів.
Щорічно у в усьому світі 1 квітня святкується екологічне і прекрасне свято Міжнародний день птахів (International Bird Day). Цей день було вирішено відзначати в 1984 році в США. Але завдяки ЗМІ дуже швидко зросла увага до цього дня і на всій планеті. Тепер в рамках біологічної програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера” День птахів святкується в усьому світі. Це свято закликає допомагати птахам, охороняти їх і берегти. Тому сьогодні, 1 квітня, всі любителі пернатих можуть спорудити домівку для птахів. Вийти на прогулянку і погодувати голубів. Або хоча б розповісти близьким людям про цей день, щоб ніхто не забував, що птахи – це дуже цінні істоти на планеті Земля і їх потрібно берегти.

2.  1 квітня – Пробудження домовика!
Наші язичницькі пращури дуже велику увагу приділяли такому містичному персонажу, як домовик. У далекі часи вірили в те, що ця істота дійсно має місце в житті людей, а також грає в ній дуже велику роль. Вважалося, що домовик, як і більшість звірів, на зиму йде в сплячку, і лише іноді прокидається, щоб поїсти і зробити щось по дому. А ось 1 квітня цей домашній мешканець обов’язково прокидається, бо весна вже в самому розпалі.

кузя

Для того, щоб домовик прокинувся в доброму гуморі було прийнято залишати йому на кухні блюдечко з молоком і випічку. Але так як вважалося, що домовики мають дуже примхливий характер і можуть напустувати після довгого сну, то ще було прийнято всіляко розважати домашнього мешканця :) Щоб той не напустував сам! Влаштовувалися гуляння і в цей день було прийнято всіх розігрувати і багато жартувати. Що цікаво – 1 квітня наші язичницькі пращури намагалися догодити домовому якнайкраще. Щоб він не занудьгував треба було вдягати одяг навиворіт, особливо часто це були різні шкарпетки і взуття на ноги. А в розмові з домочадцями всі намагалися жартувати і розігрувати один одного. Таким чином домовик був би задоволений, вважали наші пращури :)

3. Фестіваль тюльпанів в Стамбулі.
Також 1 квітня святкується дуже барвистий і знаменитий на весь світ фестиваль тюльпанів. Проходить він у Стамбулі щорічно. В цей день в Стамбул з усього світу з’їжджаються туристи. По всьому місту висаджуються мільйони тюльпанів різного кольору і форми! Посадкою цих квітів займаються не тільки спеціальні служби, а й жителі міста, а також туристи. Цей прекрасний фестиваль триватиме цілий місяць!

stambul_festival

Дорогі читачі, вітаємо вас з 1 днем ​​квітня! Нехай ваш домовик прокинеться задоволеним. Хороших і смішних розіграшів вам в цей день. Покорміть птахів сьогодні. І якщо є можливість – їдьте в Стамбул на фестиваль тюльпанів! :)