Новий рік за китайським календарем 2017: коли починається і закінчується

Телеканал СТБ

У 2017 році святкування Китайського Нового року розпочнеться 28 січня і закінчиться – 11 лютого. Китайці ведуть літочислення за місячно-сонячним календарем, тому 2017-й за григоріанським календарем – це китайський 4715-й. За схемою П’яти Стихій – майбутній рік буде вогняним, а за схемою Тваринного Зодіаку – під владою Півня.

Стародавні китайці святкували Новий рік цілий місяць, однак реалії сучасного життя не дозволяють відпочивати так довго, тому час відпочинку скоротили вдвічі. У перший день Китайського Нового року всюди запалюють пахощі і підривають феєрверки, щоб відлякувати злих духів, які приходять, щоб вкрасти урожай (для китайців Новий рік пов’язаний з початком посівних робіт і являється, в першу чергу, святом весни).

Chinese-New-Year

В останній день святкувань китайці запалюють на вулицях червоні ліхтарі, носять намиста з мандаринів і традиційно збираються на сімейні вечері. Китайці вірять, що в останній день Нового року за святковим столом зустрічаються не тільки живі родичі, але й у вигляді духів – їх покійні предки.
kitaiskii-kovii-god-v-kitae.orig