День Святого Миколая 2016: історія та звичаї свята

Телеканал СТБ

День Святого Миколая – одне із найбільш довгоочікуваних свят у році. Хто ж з нас не любив знаходити під своєю подушкою приємні подаруночки 19 грудня? Як же з’явився цей радісний день у календарі та ким був Святий Миколай?

Читайте також: пряники до Дня Святого Миколая – рецепт

2e53de5e273acde08ffef17a3898f3bd_XL

Згідно переказів Святий Миколай, або Микола Чудотворець, був священиком. Народився він приблизно у 270 році у родині заможних християн. Своє життя він присвятив вивченню Святого Письма та служінню Богові. Микола був дуже жалісливим і добрим, тому допомагав усім, хто потребував його підтримки. Свій спадок, який він отримав після смерті батьків, священик роздавав бідним людям в окрузі. Але чому ж Святий Миколай кладе подарунки під подушку?

58992422a02f9e0d86c612866f0136eb

Як говорить легенда, одного разу Микола дізнався про нещастя одного сусідського бідняка. Батько трьох доньок не міг видати заміж жодну зі своїх дівчаток через відсутність приданого. Почувши цю історію, Микола три ночі поспіль пробирався до них додому і клав золоті монетки під подушку. Після допомоги сестрам, Микола продовжував непомітно дарувати подарунки всім жебракам. Він приносив у будинки іграшки, теплі речі та ліки.

cооо

Кажуть, що 19 грудня благодійника та захисника дітей не стало. Тому саме сьогодні батьки намагаються заховати під подушкою свого малюка приємний сюрприз до дня Святого Миколая. Таким чином, шануючи пам’ять Чудотворця.