День української писемності та мови 2016: історія свята

Телеканал СТБ

Сьогодні, 9 листопада, по всій країні відзначають День української писемності та мови 2016. Це свято досить молоде, але вже має свої традиції. Коли ж з’явився цей день у святковому календарі українців?

Цього року день української писемності та мови на офіційному рівні відмічають 20-й раз. Ще у 1997-ому він був встановлений Президентом України Леонідом Кучмою.

Дата 9 листопада була обрана не випадково. Свято писемності та мови приурочене до дня пам’яті Нестора-Літописця, автора «Повісті временних літ». Цей літопис – перша пам’ятка у Київській Русі, в якій відображена історія держави та показано її розвиток на тлі світових подій. Нестор був ченцем Києво-Печерської лаври, а також одним із учнів Кирила і Мефодія – творців слов’янського письма.

Сьогодні, як і щороку, відбудеться Всеукраїнський диктант Єдності, який звучатиме у ефірі Українського радіо з 11:30. Традиційно у ньому беруть участь перші особи держави, вчені, діячі культури, а також студенти. Кожен може перевірити свої знання орфографії, пунктуації та інших правил української мови.

Також у Музеї книги і друкарства пройде науково-практична конференція під назвою «Українська писемність і мова в манускриптах і друку». Тут можна долучитися до майстер-класів, різнихквестів і конкурсів.

Свято «День української писемності та мови 2016» дуже важливе для українців, оскільки мова – це щось більше, ніж спадщина предків. У ньому душа нашого народу та багатовікова історія.

Зі святом, шановні українці!