Яблучний Спас – 2016: як відзначати

Телеканал СТБ

Яблучний Спас у цьому році відзначають 19 серпня. У церковному календарі він теж позначений як велике свято – день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Як правильно відзначити і яких традиції варто дотримуватися в день Другого Спаса?

68581_0

Саме з Яблучним Спасом пов’язано найбільша кількість народних прикмет і звичаїв. Це єдиний Спас, до якого на Русі готувалися заздалегідь. За два тижні до призначеної дати люди переставали їсти яблука, чекаючи святкового дня Другого Спаса.

У сам Яблучний Спас усі  фрукти святили в церкві, їли їх цілий день, готували всілякі страви з яблуками і робили заготовки на зиму. Вважалося, чим більше буде страв на столі – тим багатшим буде наступний урожай. Як і під час інших Спасів – Медового і Горіхового – вірили, що в день свята продукти мають лікувальні властивості.

У давні часи, перш ніж поласувати яблуками, потрібно було роздати освячені фрукти дітям, бідним і нужденним. Щоб бути щасливим, також треба було пригостити яблуками з нового врожаю всіх рідних, близьких і коханих. Тільки після цього можна було з’їсти яблучко самому.

1439980062_yabloki_1_600

Читайте також: Якого числа Спас – 2016

Найбільше на день Яблучного Спасу чекали дівчата. Вони просили у яблунь свіжість та красу. Для цього юні красуні водили хороводи, а листя вплітали у вінки. Зробивши спеціальний гребінь з яблуневого дерева, дівчата розчісувались під час заходу Сонця. Вважалося, що такий обряд додасть волоссю красу, і зроблять його більш густим.

По погоді в Яблучний Спас судять про те, якою буде майбутня осінь. Наприклад, якщо в цей день йдуть дощі – осінь теж буде мокрою, сухий день обіцяє осінь без опадів. А ясна і сонячна погода пророкує сувору зиму.

Особливу увагу приділяли комахам. За повірям, якщо сьогодні Ви будете милосердними і терплячими до мух, до Вас прийде успіх і благополуччя. Для залучення щастя цього дня  не відганяйте їх від себе і ні в якому разі не вбивайте.

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити СТБ -
поставте 2 чесних галочки:

1.

2. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля