Ільїн день 2 серпня: історія свята

Телеканал СТБ

Свято, яке присвячене одному з найзнаменитіших пророків – святому Іллі, відзначається 2 серпня. Ільїн день – це православне свято, яке шанують у всьому світі. Читайте про історію Ільїна дня в нашій статті.

Ільїн день 2 серпня історія свята

Ілля пророк народився за 900 років до нашої ери в іудейському місті.

Ілля Пророк

В 9 столітті до нашої ери в місті іудеїв Фісви народився хлопчик і названий він був Ілля. Його батьку в день його народження приснився сон, ніби дитину на небесах архангели годують вогнем і сповивають його в вогненні пелюшки. Судилося збутися цьому сну, тому що коли Ілля виріс він став несучим віру. Варто також згадати, що всю юність Ілля провів у пустелі. Строго постив і молився. Після цього Ілля був покликаний Богом повернутися в своє місто і напоумити одного з царів, який змушував єврейський народ поклонятися не тому Богу. Також згадувалося про те, що якщо цар не послухається і не повірить, то його землі наздожене голод і посуха.

У ті часи Ізраїлем правив цар Ахава і Іллі пророку доводилося дуже багато раз намагатися довести йому своїми чудесами, що існує істинний Бог. Справа в тому, що дружина Ахави була фінікійкой і ідолопоклонницею бога Ваала (сонця). Дружина мала на царя великий вплив, і пророк Ілля щосили намагався довести існування істинного Бога. Для того, щоб це зробити Ілля воскресив дитину, викликав дощ і вогонь, що сходить з небес – ці сюжети описані в Біблії. Ахава не послухав Іллю і місто наздогнала посуха, а в наслідку і голод. В цей час Ілля пішов жити в пустелю і пробув там рік, молячись і дотримуючись посту. Йдеться про те, що їжу в пустелю Іллі носили ворони. Після цього він жив більше двох років в місті Сарепта.

Повернувшись до Ізраїлю Ілля звернувся до царя і народу, сказавши, що все, що відбувається – це результат того, що люди зрадили справжнього Бога і поклоняються ідолу Ваалу. Він запропонував принести два жертвопринесення: одне істинноу Богу, а друге ідолу. Якщо вогонь з неба зійде на вівтар призначений Ваалу, то значить він справжній Бог, а якщо ні, то ідол. На жертовник Ваалу так нічого і не зійшло, але ввечері Ілля сам зробив жертвопринесення істинному Богу. Він поклав дрова на вівтар, попередньо поливши їх водою, і став молитися. Весь вівтар, а також жертва, жертовні камені і вода були спалені вогнем з неба. Побачивши це чудо, народ знову повірив у Бога.

Також в Біблії говориться, що коли наближалася смерть Іллі, то він вознісся в небо на вогняній колісниці, яка була запряжена чотирма вогняними кіньми. Таке піднесення було йому даровано за істинну віру, і свідком цієї події став учень Іллі пророка. Після смерті свою силу духу Ілля передав цьому учневі – Єлисею. А ще вважається, що Ілля першим повернеться на землю перед другим пришестям Христа.

Історія свята Ільїн день – 2 серпня

Ільїн день 2 серпня історія свята

2 серпня Ілля пророк на своїй колісниці скаче по небу і волею Божою карає грішників, а віруючих всіляко підтримує.

Тепер ви розумієте чому Ілля пророк вважається дуже могутнім святим. Але чому святкують Ільїн день 2 серпня? У цей день завжди була погана погода. Грози, дощі і навіть град. Говорили, що це Ілля злиться на грішників з неба. Чому не можна купатися в Ільїн день – можете запитати ви. На цей рахунок дуже багато думок. Деякі вважали, що вода в цей день ставала холодною, тому що Ілля кинув в озеро крижану підкову коня. Інші вважають, що 2 липня в Ільїн день водяні і чорти залазять в водойми і оскверняють воду. Є ще думка, що Ілля кинув у водойми шматочки льоду, коли скакав по небу на своїй колісниці. Тому у тих, хто купався в холодній воді з’являлися страшні хвороби, нариви і застуда. А ще в цей день було дуже просто потонути. Також говорили, що 2 липня в Ільїн день в річки і озера повертаються всі нечисті, які пішли звідти на Івана Купала: русалки, лісовики, водяні. Поверталися вони тому, що на суші їх наздоганяли блискавки і гнів Іллі-пророка.

Ільїн день 2 серпня історія свята

Ільїн день – 2 серпня завжди був непогожим, з блискавкою і громами.

Слов’янські народи взяли традицію святкування дня Іллі у візантійців. Вони порівнювали Іллю пророка з візантійським Перуном – громовержцем. Ільїн день в народі називають ще Громобой, Перунів день, Громовержец, Обжинки, Ілля-грізний. Люди представляли, що 2 серпня (за новим календарем) в Ільїн день, пророк скаче по небу і волею Божою справедливо карає грішників. А робить він це посилаючи град і блискавки на невіруючих, їх худобу і поля. А ось віруючих Ілля шанує і піклується про них. Вирішує подружні сварки, зцілює, мірить батьків і дітей, а також поливає їх посіви дощем.

Вважається, що працювати на Ільїн день не можна. У свято Ільїн день існує багато обрядів і традицій, які строго виконувалися нашими предками. У наш час існують сценарії святкування Ільїна дня і є безліч поздоровлень зі святом Іллі пророка.

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля