Якого числа відзначають Івана Купала?

Телеканал СТБ

Свято Івана Купала – одне з найдревніших і містичних свят східних і західних слов’ян, яке взяло свій початок ще за часів язичництва. Ми розповімо про традиції та звичаї на Івана Купала 2016, а також про пісні та ворожіннях на Івана Купала, які актуальні й досі.

Івана Купала 2016: обряди та звичаї

Символи Івана Купала 2016 – вогонь, вода і трави

Точно не відомо, що саме стало причиною появи цього свята і святкування Івана Купала 7 липня. Але за однією з версій – після прийняття християнства його стали святкувати в день Іона Хрестителя, який за старим календарем відзначався 24 червня, а за новим 7 липня. Дехто каже, що це свято пов’язане з язичницьким ритуалом обмивання, який здійснювався в річках і озерах в день сонцестояння влітку. Вибирайте ту версію походження свята Івана Купала, яка вам більше до душі!

Традиції і ритуали на Івана Купала 2016.

Традиції на Івана Купала під час святкування збереглися і донині. Але свято, звичайно, відбувається вже не з таким розмахом. Відзначати його прийнято масовим купанням, стрибками через вогнище на березі і запуском по воді красивих вінків з трав і квітів. Прийнято думати, що в святкову ніч трапляються різні дива – під час традиційних ритуалів душа людини очищується від гріхів, а тіло омолоджується.

Купальська ніч вважається особливо містичною. Кажуть, що в цей час всі водойми звільняються від нечисті. І теплою липневою ноччю можна купатися, не боячись, що русалка або водяний утягнуть тебе в безодню! А ще кажуть, що ця ніч цілюща. Символами Івана Купала 2016, як і раніше, вважаються трава, вогонь і, звичайно, вода. Якщо знати деякі хитрощі, то можна вилікувати своє тіло і душу в це свято.

На Івана Купала була традиція збирати трави. Це потрібно було встигнути зробити до світанку. А потім покласти зібране багатство під купальську росу і висушити. Зібрані і висушені таким чином трави зберігалися потім цілий рік, і з їх допомогою лікували хвороби, виганяли нечисту силу, обкурювали травами приміщення для щасливого і заможного життя. Також з них робили віники і парилися ними, а зберігали такі віники аж до наступного Івана Купала.

традиції і обряди на Івана Купала

Вогонь на Івана Купала – важливий символ

Вогонь в це свято також був і є дуже символічним. Молоді люди намагалися розпалити великі багаття, біля яких вони танцювали і тспівали, а також стрибали через них. Вважалося, що хто вище стрибне і не зачепить багаття, той буде щасливим, здоровим і багатим. Ось одна з найвідоміших пісень на Івана Купала, яка співалася навколо багаття:

Разидісь темно – пісня на Івана Купала

Разидісь темно,
Розпалися добро,
Заблищали світло,
Ярі ясне.
Сонце червоне,
Стани-стань частки,
Яко рід вели.
Стани-стань частки,
З неба до землі.
Зашумить моря светлопенния,
Шелести дуби вековечния,
Заблищали мечі разудалия,
Оротай землю плодородіцу,
Вспольє вогню іскрозаріе,
Так творите славу ПРЕОГРОМНОЕ
Самому Купали Сварожичу!
Гой!

Найпопулярнішим ворожінням на Івана Купала 2016 вважається ворожіння на судженого з вінком. Молода дівчина, яка хотіла дізнатися про свого судженого плела вінок з трав. У такий вінок потрібно було вставити лучину і опустити його на воду. Кожна з ворож дивилася за своїм вінком. Від того, як він поведе себе залежав результат ворожіння:
щасливе життя, красивого і доброго чоловіка забезпечував вінок, який швидко відпливав від берега;
коли вінок відразу ж тонув, то вважалося, що дівчину розлюбить суджений і в цей рік їй заміж вже не вийти;
коли вінок відпливав далі всіх інших, токазали ніби власниця такого вінка буде найщасливішою з усіх;
якщо лучина у вінку довго не гасла, то вважалося, що життя власниці вінка буде щасливим і тривалим, а якщо гасла швидко, то навпаки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворожіння на Івана Купала!

ворожіння на Івана Купала

Ворожіння на Івана Купала з вінком з трав – залишається досі дуже популярним

ВІТАННЯ!
Будь ласка, допоможіть нам покращити сайт -
поставте 3 чесних галочки:

1. Я готовий щомісяця платити за доступ до сайту без реклами:

2.

3. Мені

Будь-ласка, заповніть всі поля