З якого віку діти вирішують, з ким із батьків залишитися? Відповідь юриста

Телеканал СТБ

На жаль, часто трапляється так, що дорослі люди, що колись були сім’єю, приймають рішення розлучитися. Причини можуть бути найрізноманітніші: відсутність спільних інтересів, розбіжність у поглядах на виховання дітей та інші життєві пріоритети, проблеми в інтимному житті, втрачена довіра – все не перерахувати.

Читайте також: Правила отримання материнського капіталу в Україні. Поради Михайла Присяжнюка

Однак будь-які проблеми батьків – це не справи дітей, адже в будь-якому випадку обидва батьки залишаються найріднішими людьми для дитини. Тягнути на себе ковдру і налаштовувати сина або дочку проти матері/батька, звичайно ж, не можна. Але все ж вам з колишньою коханою людиною, як двом дорослим людям, доведеться вирішити, з ким залишиться дитина. З певного віку чадо і саме може вирішити це питання. Отже, з якого віку діти можуть визначити, з ким залишитися з батьків після розлучення, розповідає юрист, експерт багатьох проектів на СТБ Михайло Присяжнюк.

1Q9A7663

Читайте також: Що робити, якщо вас звільняють без пояснення причин

Відповідно до статті 160 Сімейного кодексу України, місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків. Місце проживання дитини, яка досягла десяти років, визначається за спільною згодою батьків та дитини. Якщо батьки проживають окремо один від одного, дитина, яка досягла віку чотирнадцяти років, місце проживання визначає сама.