Як святкувати Пасху в 2016 році?

Телеканал СТБ

Великдень є символом вічного життя і перемоги над смертю, а також очищенням від гріхів, тому традиційно відзначається всім християнським світом. Воскресіння Христове для віруючих є головною подією церковного календаря, тому його називають «свято свят і торжество торжеств». Підготовка до православного Великодня у 2016 році почалася 14 березня з Великого посту, а сама вона припадає на 1 травня.

Крім Великого посту, підготовка віруючих до Великодня включає Чистий четвер, Страсну п’ятницю та Велику суботу. В останній четвер перед Воскресінням Христа слід провести вдома генеральне прибирання, а також очистити тіло. Після цього – в п’ятницю і суботу – віруючі осмислюють мученицьку смерть Христа, який з її допомогою спокутував гріхи людей і відкрив їм шлях до порятунку душі.

Jesus-washing-feet-01

Ще до Чистого четверга православним слід приготувати святкові паски та яйця, щоб освятити їх під час богослужіння у Велику суботу. Найкраще фарбувати яйця цибулевим лушпинням у червоний колір, адже за легендою саме так Марія Магдалена змусила римського імператора Тіберія повірити у воскресіння Христаколи звичайне яйце у її руках раптом стало червоним (як символ крові Ісуса).

2fe987bf85f9e4710de1bacfe32add02

Святкові паски і крашанки – не єдині страви для урочистого столу. Крім них, зазвичай подають холодець, буженину, сирні паски, запечену домашню птицю і т. д. Щоб ваші кулічі вийшли смачними і красивими, радимо приготувати святковий стіл, використовуючи рецепти кулінарного експерта шоу «Все буде смачноАлли Ковальчук: классический пасхальный кулич, творожный кулич, банановый кулич, кулич в яичной скорлупе, а также пасхальный венок, пасхальные зайцыапельсиновая глазурь для украшения куличей и пасхальный декор из теста.

f0f872b2a655ae2e1b32aed819787170

У ніч на неділю (1 травня) розпочнеться святкове богослужіння. В рамках великодньої служби священнослужитель разом з паствою здійснює хресний хідобходить храм під дзвін дзвонів. Потім духовенство та віруючі виконують пасхальний спів. По його закінченню настоятель відчиняє двері храму і пускає всіх усередину для виконання пасхального канону. Після цього настає час христосуватися протягом наступних 40 днів (говорити один одному замість привітання: «Христос воскрес! Воістину воскрес!», при цьому тричі цілуючись), а також обмінюватися пасками і яйцями.
5378107-vsenoschnaya-v-kieve-raspisanie-bogoslu

Святкування Великодня триває 40 днів, тому як саме стільки часу Христос провів на землі зі своїми учнями після воскресіння. Особливі святкування в храмах влаштовують через тиждень після Великодняколи на Світлу седмицю проводяться урочисті богослужіння, хресні ходи, окроплення свяченою водою. Весь тиждень після Великодня прийнято ходити у гості до близьких, на гуляння, христосуватися і дарувати подарунки.